Siner izbačen iz izbora za sportistu godine

Šon Ficpatrik, direktor Laureusa, je u izdatom saopštenju detaljnije objasnio pozadinu te odluke

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/X/AusOpen

Laureus fondacija donela je odluku da izbaci Janika Sinera sa liste kandidata za prestižno priznanje sportiste godine, koju ona dodeljuje.

Razlog je tromesečna suspenzija italijanskog tenisera.

Šon Ficpatrik, direktor Laureusa, je u izdatom saopštenju detaljnije objasnio pozadinu te odluke.

“Nakon razgovora sa Laureus akademijom, odlučeno je da se kandidatura Janika Sinera za sportistu godine povuče. Pratili smo njegov slučaj, odluke svetskih tela i smatramo da tromesečna suspenzija čini kandidaturu nemogućom. Janik i njegov tim su informisani”, stoji u saopštenju koje potpisuje Ficpatrik.

Siner je dva puta u martu prošle godine bio pozitivan na doping testu, na zabranjenu supstancu klostebol, ali ga je Internacionalna agencija za teniski integritet oslobodila optužbi.

Na tu odluku, pred Sudom za sportsku arbitražu, žalila se upravo WADA.

Sineru je pronađena jako mala količina klostebola, a kontaminacija je, navodno, izazvana kremom za masažu.

Izvor: B92

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Izdvojeno za vas