Ministar unutrašnjih poslova Turske Ali Jerlikaja potvrdio je da su četiri osobe poginule, a da je 14 povređeno u terorističkom napadu u okrugu Kahramankazan u Ankari.
Dvoje terorista je ubijeno u terorističkom napadu na objekte Turkish Aerospace Industries Inc – rekao je ministar.
Prema nezvaničnim informacijama koje je objavio CNN Turk, napadači su ušli vozilom koje je navodno eksplodiralo, a potom su krenuli u napad oružjem.
Kako prenose turski mediji, specijalci su ušli u fabriku, a ranjeni su evakuisani.
Dva od tri napadača na postrojenje avio-kosmičke kompanije TUSAS u Ankari su eliminisana, piše turski list Sabah.
“U terorističkom napadu na objekte TUSAS-a neutralizovana su dvojica terorista. Nažalost, u napadu su trojica mučenika ubijena, a 14 osoba je povređeno. Osuđujem ovaj gnusni napad. Naša borba će se nastaviti sve dok poslednji terorista ne bude neutralisovan”, izvestio je po dolasku ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja.
U blizini mesta, gde se incident dogodio, nalazi se škola. Učenici se i dalje drže u školi iz bezbednosnih razloga.
Komentari (0)