Bataci sa krompirom i jabukama: Klasika koja dobija zanimljiviji šmek (VIDEO+RECEPT)

Poigrajte se sa dobro znanim ukusom i dodajte mu voćnu notu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Freepik

Piletina i krompirići su klasika koja može da se učini mnogo interesantnijom ako se u celu kombinaciju ubace jabuke.  One će kao jednostavan, ali neočekivani detalj, podići jelo na koje smo se previše navikli – ka višem nivou ukusa.

 Sastojci:

3 pileća bataka s karabatakom

 2 krompira

 2 jabuke

 1 crni luk

so, biber, majčina dušica,

beli luk u prahu

 kašika smeđeg šećera

 maslinovo ulje

 2 grančice ruzmarina

 Priprema:

Isecite krompir i jabuku na kockice, a crni luk na režnjeve. Dodajte začine i stavite u pleh obložen papirom za pečenje. Pileće batake začinite i stavite ih na rešetku, zajedno sa grančicama ruzmarina.

Ispod, postavite pleh, sa krompirom i jabukama.Temperatura pečenja je 175 stepeni – zato krompir seckajte na manje kockice, kako bi se ispekao istovremeno, kada i piletina, jer njemu treba nešto više vremena. U slučaju da bude bilo potrebno, sklonite piletinu i pojačajte temperaturu na 200, pa krompir dopecite još 10-ak minuta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Petrović (@vitkigurman)

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!