Na italijanskom festivalu, dugometražni srpski film “Bauk“ osvojio prestižne nagrade (VIDEO)

U glavnim ulogama nastupaju Vojin Ćetković i Miloš Biković

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Nama film

Film “Bauk, reditelja Gorana Radovanovića, osvojio je Grand prix nagradu 27th Religion Film Today festivala, za najbolji dugometražni film, dok je kompozitor Ace Vacparov nagrađen za najbolju muziku iz filma.

Žiri festivala, koji se od 1997. godine neprekidno održava u gradu Trento u Italiji, okarakterisao je film kao “masterpiece”.

-Remek-delo koje nas je očaralo svojom izuzetnom pričom, prelepom slikom i moćnom glumačkom izvedbom. Film nas vodi na emotivno putovanje kroz oči likova čiji je svet okrenut naglavačke surovom ratnom realnošću, a ipak pronalazeći utehu i ljubav usred haosa. Ovaj srpski film na lep način sažima otpor ljudskog duha i složenost života tokom sukobanavedeno je u obrazloženju.

Foto: Nama film

”Bauk“je osmišljen je kao antiratna drama smeštena u 1999. godine, tokom bombardovanja ovih prostora. Prema Radovanovičevim rečima priča sublimira na neki način naš kolektivni strah, ali i duh našeg kolektivnog otpora tadašnjem zlu. 

 Glavne uloge pripale su Vojinu Ćetkoviču i Milošu Bikoviću, a uloga majke dečaka Save koga tumači Jakša Prpičpripala je makedonskoj glumici Sari Klimoskoj.

Od četvrtka, 3. oktobra, film će se naći na redovnom repertoaru  bioskopa.

 

 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!