Predsednik Srbije čestitao Tamašu Šujoku na izboru za predsednika Mađarske

Narodna skupština Mađarske izabrala je Tamaša Šujoka za novog predsednika Mađarske sa 134 glasa za i pet protiv

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube/ Hir TV; Instagram/buducnostsrbijeav

Predsednik Srbije čestitao je Tamašu Šujoku na izboru za predsednika prijateljske Mađarske.

-Uveren sam da ćete i ovu zahtevnu dužnost obavljati uspešno i odgovorno, kao i da ćemo nastaviti da gradimo odlične odnose između Srbije i Mađarske.

Podsetimo, Narodna skupština Mađarske izabrala je Tamaša Šujoka za novog predsednika Mađarske sa 134 glasa za i pet protiv.

Na tajnom glasanju glasalo je 146 poslanika — od ukupno 198—, od kojih je 139 proglašeno važećim. Šujok će zvanično preuzeti funkciju 5. marta. On je prethodno bio na čelu Ustavnog suda.

Doskorašnja predsednica Katalin Novak podnela je ostavku 10. februara nakon što je u javnost dospela informacija da je pomilovala bivšeg zamenika direktora jednog sirotišta koji je osuđen zbog prikrivanja seksualnog zlostavljanja dece. Posle nje ostavku je podnela i bivša ministarka pravde Judit Varga, koja je potpisala predsedničko pomilovanje.

Parlament je danas takođe prihvatio ostavku Katalin Novak prebrojavanjem 196 glasova.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar