Odbijene žalbe: Veljović, Mrkić i Nikočević ostaju u pritvoru (VIDEO)

Nikočeviću, Veljoviću i Mrkiću pritvor je u utorak odredila sutkinja Suzana Mugoša

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/You Tube

Krivično veće Višeg suda u Podgorici odbilo je kao neosnovane žalbe branilaca Veselina Veljovića, Nikole Mrkića i Muja Nikočevića na odluku o određivanju pritvora do 30 dana.

To je potvrdila portparolka Višeg suda u Podgorici Marija Raković, prenose crnogorski mediji.

Nikočeviću, Veljoviću i Mrkiću pritvor je u utorak odredila sutkinja za istragu tog suda Suzana Mugoša.

Veljoviću je pritvor određen zbog opasnosti od bekstva i uticaja na svedoke, Mrkiću zbog opasnosti od bekstva, a Nikočeviću zbog opasnosti od bekstva i ponovljanja krivičnog dela.

Veljović je uhapšen u ponedeljak na Žabljaku, u akciji Specijalnog policijskog odeljenja, a po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT).

Portparol SDT-a Vukas Radonjić ranije je saopštio da je protiv Veljovića, Nikočevića, Nikole i Aleksandra Mrkića podneta krivična prijava zbog osnova sumnje da su učinili krivična dela stvaranje kriminalne organizacije, zloupotreba službenog položaja i krijumčarenje.

Kako je izgledalo hapšenje Veselina Veljovića možete pogledati u videu:

 

Izvor: Vijesti.me

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar