MARŠ NA DRINU GRUVAO BEČOM! Evo kako su naši basketaši sa navijačima slavili ZLATO! Ameri plakali (VIDEO)

Reprezentacija Srbije u basketu tri na tri osvojila je danas titulu prvaka sveta pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Beču pobedila selekciju SAD sa 21:19.

kss.rs

Srbija je odbranila titulu i šesti put u istoriji je osvojila titulu prvaka sveta.

Odmah po završetku finala više od 2.000 srpskih navijača uživalo je uz taktove Marša na Drinu, dok su američki basketaši sa suzama u očima bili u neverici šta su ispustili pošto su vodili sa 19:15.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Letonije koja je u meču za bronzu pobedila Brazil sa 22:12.

U ženskoj konkurenciji slavila je selekcija SAD koja je u finalu pobedila Francusku sa 16:12, dok je treće mesto pripalo Australiji koja je bila bolja od Kine sa 21:20.

Osvajači medalja na Svetskom prvenstvu u Beču izborili su vize za olimpijski kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu 2024.