Neverovatan uspeh posle velike drame: TSC u Ligi šampiona!

Sada je sve gotovo.

Fudbaleri TSC-a igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona naredne sezone.

Momci iz Bačke Topole Superligu Srbije završili su na drugom mestu.

U poslednjem kolu plej-ofa izabranicima Žarka Lazetića bio je dovoljan bod protiv Vojvodine, a upravo su njega i osvojili. Konačan rezultat bio je 1:1.

View this post on Instagram

A post shared by FK TSC Bačka Topola (@fktsc)

Luka Ilić je u 67. minutu doneo prednost domaćinu sa bele tačke, a konačan rezultat deset mintua kasnije postavio je Nikola Čumić.

U isto vreme Čukarički je na Banovom brdu sve vreme čuvao prednost od 2:1 protiv Radničkog iz Kragujevca. Ekipi Dušana Kerkeza je bio potreban poraz TSC-a uz pobedu kod kuće da bi preuzeli drugo mesto, ali nisu uspeli da stignu do njega.

Oba pogotka za “brđane” je postigao Luka Stojanović, dok se za Kragujevčane postigao Miloš Vidović.

Tako je Čukarički posle poraza u finalu Kupa ostao i bez Lige šampiona, ali teško da je nastup u Ligi Evrope mogu smatrati neuspehom.