Kakav povratak Halanda: Siti razmonitrao Sautempton, Norvežanin dao dva gola!

Odlična utakmica "građana"

Fudbaleri Mančester sitija su prilično rutinski izašli na kraj sa ekipom Sautemptona na gostujućem terenu, pošto su slavili sa 1:4 u meču 30. kola Premijer lige.

“Sveci” su pružali otpor gotovo čitavo prvo poluvreme, ali je sve propalo kada je Erling Haland u 45. minutu iskoristio asistenciju De Brujena za svoj prvi pogodak.

Do 58. minuta se čekalo na drugi pogodak na ovom susretu, koji je bio delo Džeka Griliša i već tada se nagoveštavalo kako ovo može da se završi.

Desetak minuta kasnije strelac drugog gola Džek Griliš upućuje asistenciju za Halanda koji postiže svoj drugi pogodak za 0:3 gostiju iz Mančestersa.

Minimalnu nadu za čudo Sautemptonu vraća Mara u 72. minutu gol na asistenciju Đenepa, ali je sva nada ugašena pogotokm Huana Alvareza sa bele tačke dva minuta kasnije.