Čelsi nastavlja da tone, Njukasl slavio i zauzeo treće mesto: Kejn i Son junaci Totenhema (VIDEO)

U terminu od 16 časova danas je odigrano šest utakmica 30. kola Premijer lige Engleske

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Čelsi rezultatom 1:0, u 30. kolu Premijer lige.

Gol odluke viđen je u 31. minutu, kada je Mateus Njunjes sjajnim volej udarcem savladao Kepu Arizabalagu.

“Vukovi” su ostvarili prvu pobedu posle četiri utakmice i sada su 12. na tabeli, poziciju ispod “plavaca”, koji imaju osam poena više.

Frenk Lampard nije na najbolji način debitovao kao privremeni menadžer tima sa Stamford Bridža, koji je daleko od plasman u evropska takmičenja naredne sezone.

U veoma napetom duelu, Totenhem je slavio protiv Brajtona u Londonu rezultatom 2:1.

Pevci su poveli u 10. minutu golom Songa Hung-Mina, da bi u 34. rezultat poravnao Luis Dank.

Varnice između dvojice trenera Stelinija i De Zerbija trajale su tokom čitavog meča, a kulminacija se dogodila u 59. minutu kada je sudija Atvel isključio obojicu.

Pre toga je poništio dva gola Brajtonu, da bi “galebovima” u 79. minutu presudio Hari Kejn.

Istim rezultatom, ali u gostima, Njukasl je savladao Brentford, iako je domaćin poveo u prvom minutu nadoknade vremena golom Ivana Tonija sa penala, i to nakon što je prvi promašio u 30.

Preokret se dogodio u režiji Aleksandera Isaka, prvo se lopta odbila do Raje u mrežu Brajtona u 54. minutu, a sedam minuta kasnije reprezentativac Švedske je lepim udarcem doneo trijumf “svrakama”.