Mitrović nastavio sa golgeterskim “postom”, Junajtedu bod sa igračem manje, Njukasl sanja LŠ (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala nastavljaju da gaze krupnim korakom ka tituli u Premijer ligi.

U malom gradskom derbiju u 27. kolu Premijer lige slavili su kao gosti na Krejven kotidžu protiv Fulama, 3:0 (3:0).

Bila je to šampionska partija izabranika Mikela Artete koji su ostvarili 21. pobedu u sezoni i zadržali pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti.

U timu Fulama, svih 90 minuta su odigrali Aleksandar Mitrović i Saša Lukić, ali su i oni, kao i svi ostali iz tima Marka Silve bili nemoćni da zaustave šampionsku mašineriju Mikela Artete, kojem je ovo bila jubilarna, 100. pobeda na klupi Arsenala.

Arsenal je posle uvodnih 15 minuta ispitivanja snaga, sa lakoćom slomio otpor Fulama u preostalih pola sata do odmora.

Prvi gol u 16. minutu, tačnije autogol Robinsona, poništen je zbog minimalnog ofsajda, pregledavanjem VAR snimka.

Ali nije prošlo mnogo kada je počela kanonada gostiju.

Posle kornera u 21. minutu Gabrijel je glavom poslao loptu u mrežu za 0:1.

I opet, pet minuta kasnije, zatresla se mreže Bernda Lena.

Ovog puta strelac je bio Gabrijel Martineli, na centaršut Leandra Trosara, lagano je spustio glavom loptu u mrežu domaćina.

Džaka u 36. i Trosar u 38. minutu pripustili su dve kolosalne prilike, posebno Džaka, koji je prosto dodao loptu golmanu Fulama kada je trebalo samo da je ćušne u mrežu.

Leno je u 44. minutu opet spasao gol kada je prilici ponovo bio Martineli, ali nije dugo izdržao.

U drugom minutu nadoknade, Martin Edegor je rutinski poslao loptu u mrežu sa desetak metara i na poluvreme se otišlo sa 0:3.

Krenuo je Fulam nešto bolje u nastavku, ali je prvi pravi udarac uputio tek u 69. minutu Dokordobe Rida.

U istom minutu u nastavku akcije, posle centaruta, skočio je Mitrović i zahvatio loptu glavom, ali nije imao sreće, pogodio je prečku!

Šest minuta kasnije, Tete je šutirao preko gola, i to je bilo to što se tiče domaćina.

Gabrijel Žezus je u 85. minutu imao šansu za 0:4, ali je Leno odbranio refleksno nogom.

Arsenal je potom rutinski zatvorio susret i stigao do ubedljive pobede.

Fudbaleri Mančester junajteda su na drugoj strani nastavili su seriju nepobedivosti na Old Trafordu.

Ipak, u 27. kolu Premijer lige nisu uspeli da pobede Sautempton, bilo je 0:0.

Izabranici Erika ten Haga nisu poraženi kod kuće od septembra i meča Lige Evrope sa Sosijedadom, a današnji bod ipek će smatrati uspehom s obzirom da su igrali sa igračem manje više od sat vremena.

U 33. minutu je posle gledanja VAR snimka isključen vezista Kazemiro i to je značajno promenilo tok utakmice.

Ipak, i jedni i drugi imali su prilika da dođu do pobede,

Rašford u 16. za Junajted, a Volkot u 25. za goste, kao i Varan u 39. minutu ponovo za domaći tim.

Džejms Vord-Praus je iz slobodnog udarca u 54. minutu pogodio prečku, da bi De Hea u 65. minutu odbranio sjajno posle prilike Tea Volkota iz kontre.

Junajted je do gola mogao u 69. minutu kada je Bruno Fernandeš pogodio stativu, da bi minut kasnije stativu pogodio i Kajl Voker-Piters udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Pobednika nije bilo ni na susretu Vest Hema i Aston Vile.

Gosti su poveli golom Olija Votkinas u 17. minutu.

Ipak, “čekićari” nisu dugo čekali na izjednačenje.

U 26. minutu iz penala pogodio je Said Benrama i tako je tim Dejvida Mojesa stigao do boda.

Njukasl je u poslednjem duelu Premijer Lige ovog vikenda savladao Vulverhempton pred svojim navijačima sa 2:1.

Svrake su povele golom Aleksandra Isaka u 26. minutu na asistenciju Kjerana Tripijea.

Vulvsi uspevaju da izjednače u 70. minutu preko Korejca Hi Čana kome je to bio prvi gol u sezoni.

Zanimljivo da se od 17 međusobnih duela u Premijer Ligi, na njih 16 dogodilo da oba tima postigla gol.

Ipak, pobedu Njukaslu doneo je njihov najbolji igrač ove sezone Paragvajac Migel Almiron. On je u 79. minutu postigao 11. gol u sezoni.

Njukasl je trenutno peti sa četiri boda zaostatka u odnosu na Totenhem, ali i dve utakmice manje.