Tesna pobeda Sitija u Londonu: Penal doneo “građanima” trijumf protiv Kristal Palasa!

"Orlovi" su se branili od prvog minuta

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su pobedu 1:0 na gostujućem terenu protiv ekipe Kristal Palasa u okviru 27. kola engleske Premijer lige.

Naravno, gostujući tim je bio apsolutni favorit na ovom susretu, a gosti su se do prvog minuta bili fokusirani na branjenje svog gola.

To najbolje pokazuje podatak da u prvom poluvremenu Kristal Palas nije imao niti jedan udarac u okvir gola gostiju.

Ali, ne samo to, toliko dobro su domaći igrali u odbrani da su limitirali Mančester siti da uputi samo jedan udarac u okvir njihovog gola za 45 minuta.

Ni u drugom poluvremenu slika na terenu nije bila ništa drugačija. Gosti su tražili put do mreže domaće ekipe čiji je jedini cilj bio odbraniti se.

Detalj odluke desio se u 78. minutu. Olise je nakon kornera faulirao jednog od gostujućih igrača, a Robert Džons je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Erling Haland, te je bio siguran i doneo je svom timu tri jako važna boda u borbi za prvo mesto.