Horor nasred utakmice: Igrač doživeo srčani udar na terenu! (VIDEO)

Derbi meč NFL šampionata između Sinsinati Bengalsa i Bafalo Bilsa prekinut je u prvoj četvrtini nakon što je sejfti gostujućeg tima Demar Hemlin doživeo srčani udar posle kontakta sa protivnikom.

Hemlin je najpre ustao, ali se posle nekoliko trenutaka srušio na teren.

U trenutku prekida Bengalsi su vodili 7:3, a čelnici takmičenja su ubrzo odlučuli da utakmica neće biti nastavljena.

Dvadesetčetvorogodišnji Hemlin je više od 30 minuta reanimiran na terenu, a nakon toga je u teškom stanju prebačen u bolnicu, potvrdila je liga.

Igrači oba tima bili su šokirani i u suzama su propratili dešavanja na terenu, a nekolicina navijača Bilsa je veče provela ispred bolnice u Sinsinatiju kako bi pružila podršku Hemlinu.

– Njegovi vitalni znaci su se vratili u normalu i uspavali su ga kako bi mu stavili cev za disanje u grlo. Trenutno rade testove. Javićemo novosti čim ih budemo imali – napisao je na Tviteru Hemlinov predstavnik Džordan Runi.