Fudbaleri Maroka su bili najveće iznenađenje na nedavno završenom Mundijalu.
Afrička selekcija je osvojila četvrto mesto, a plasmanom u polufinale je postala prva reprezentacija sa tog kontinenta kojoj je to pošlo za rukom.
Uspeh će se pripisivati Validu Regragiju, a pitanje je da li će se iko setiti da je tu grupu igrača formirao njegov prethodnik – Vahid Halilhodžić.
Ipak, nisu svi zaboravili Vahu. Štaviše, aktuelni selektor Maroka mu je izrekao pohvale i naglasio da dobar deo zasluga za uspeh reprezentacije idu na račun trenera iz BiH.
– Bravo i veliko hvala Vahidu Halilhodižiću koji je odradio sjajan posao i koji je stvorio ovu grupu igrača. Ja sam doneo svoj mentalitet. Doneo sam nešto novo i igrači su ti koji su se žrtvovali kako bi ispratili sve ono što tražim od njih – rekao je Regragi marokanskoj javnosti.
Objasnio je selektor Lavova Atlasa u čemu se ogleda mentalitet tima koji je on doneo.
– Morali smo da ugasimo mentalitet koji se ogledao u tome da lepo i dobro igramo, a da nemamo rezultate. Ovo sada je sve bilo istinsko uživanje. Nismo očekivali ovako nešto. Svi su bili ujedinjeni i dali su sve za svoju zemlju – objasnio je Regragi.
Bonus video:







Komentari (0)