ČUDO NAD ČUDIMA! Najlepša priča Mundijala: Marokanci ispisali istoriju i poslali Ronalda kući!

EPSKI MOMENAT

Ovo nije san, ovo je najlepša priča Mundijala!

Čudesni Marokanci su se plasirali u polufinale, pošto su nadigrali Portugalce rezultatom 1:0.

Ko je mogao da veruje  da će afrička selekcija dogurati do samog kraja Svetskog prvenstva. Na delu su pokazali šta znači zajedništsvo i timski duh. Iako nisu najbolji, mogu da pobede najbolje, što su danas dokazali protiv Portugala.

Probali su ponovo bez Kristijana Ronalda, ali im ovoga puta to nije ništa donelo. Ušao je kapiten Portugala u drugom poluvremenu, ali je skoro da je bio nevidljiv na terenu.

Ništa nije mogao protiv neverovatno organizovane odbrane Maroka.

Heroj afričke nacije je En Nesiri, koji je golom u 41. minutu postigao epski gol za plasman Maroka među četiri najbolje ekipe planete.

Probao je sve Portugal, pogađao prečke, pretio, ali nije mogao da savlada čudesnog Bona, doktora Amarbata i maronansku četu koja se branila fantastično.

Kristijano Ronaldo je mogao da izjednači na samom kraju meča i vrati Portugal u  život, međutim, nije uspeo da savlada golmana Maroka.

Afrička selekcija ide u polufinale, gde čeka boljeg iz duela Engleska – Francuska.

Dešavanja sa utakmice pratite uz naš lajv-blog…

93. minut – Crveni karton  za Čediru. Maroko ostaje sa desetoricom.

91. minut – Umalo da Ronaldo izjednači, ali nije bio dovoljno koncentrisan.

89. minut – Kreću Portugalci na sve ili ništa!

83. minut – Magija Bona na golu, skida sjajan šut Feliksa.

71. minut – Umalo da Portugalci prodaju foru Marokancima iz slobodnog udarca, ali nisu uspeli u svojoj nameri.

64. minut – Portugalci počinju da budu frustrirani. Novi pokušaj Bruna nije završio u mreži. Bilo je opasno.

51. minut – Evo ga Kristijano Ronaldo! Najveća zvezda tima je ušla u igru.

49. minut – Kakva šansa za Maroko! Ponovo je nesiguran bio Diogo Kosta, ali na sreću Portugala ostalo je 1:0.

POLUVREME:

Maroko – Portugal 1:0

45. minut – Prečka! Bruno je mogao odmah da izjednači. Sreća za Maroko.

42. minutGOOOL! Šok u Kataru, En Nesiri je postigao gol, Maroko vodi! Ovaj pogodak ide na dušu golmana Dioga Koste.

40. minut – Opet Feliks, ovoga puta najlošije do sada.

36. minut – Prvi šut u okvir gola za Maroko, Bufal je pokušao da iznenadi Dioga Kostu.

30. minut – Nova prilika šansa za Feliksa, oprobao je šut sa ivice kaznenog prostora.

24. minut – Male tenzije, Bruno se zaleteo na golmana Maroka, ali je na kraju prošlo bez većeg incidenata.

18. minut – Daleko od toga da ćemo gledati defanzivni Maroko, što se videlo u ovom napadu. Zijeh je probao sa distance.

5. minut – Opasan korner za Maroko, En Nesiri je pokušao glavom.

4. minut – Velika šansa za Feliksa, odlično brani Bono.