Orlovi pokazali zube, Selesao klasu: Rišarlison srušio hrabru Srbiju!

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Nismo se nadali ovakvom početku Mundijala, vladala je euforija i samopouzdanje da ćemo savladati svetsku velesilu, ali moramo prihvatiti realnost.

Fudbaleri Brazila savladali su Srbiju rezultatom 2:0.

Borili su se Orlovi sa ozbiljnim alama, nekada čak i protiv sudija, ali više od ovoga nije moglo. Pokazao je Selesao klasu, a Piksijevi izabranici nas nisu podsetili na izdanja iz Lisabona i Osla, pošto nisu pokazali ni delić samopouzdanja iz tog perioda, ali znalo se i pre početka prvenstva da šansu treba da traže protiv Kameruna i Švajcarske.

Izdržala je Srbija prvo poluvreme da ne primi gol. Imali su Brazilci dve kolosalne šanse, čak i Nejmarov pokušaj direktno iz kornera, ali je Milinković-Savić sve branio.

Pokušavali su njaviše da nam šalju lopte između linija, gde su se ubacivali Rafinja i Vinisijus, ali smo uspevali to da branimo, sve do 35. minuta. Paketa je podvukao pas, Rafinja se ušunjao, ali je užasno šutirao i Vanja nije imao problema.

Ipak, na samom startu drugog dela veliki pad koncentracije naše selekcije, ali se kao spasilac opet našao golman Torina. Gudelj je izgubio loptu u opasnoj zoni, Rafinja je imao zicer ali mu je naš čuvar mreže skinuo šansu.

Sve jače je Brazil počeo da pritiska, nismo uspevali da ga se oslobodimo i poklekli smo u 62. minutu. Šutirao je Vinisijus iskosa, Vanja je odbio loptu, a iza leđa Pavloviću se ušunjao Rišarlison i ubacio je loptu u nebranjenu mrežu. Malo pre toga je i Aleks Sandro bombom sa 25 metara uzdrmao stativu.

Digli su se Orlovi ubrzo posle toga i ubrzo je usledila lepa šansa za izjednačenje. Centrirao je Tadić posle kornera, Sergej je “preglavao” loptu na drugu stativu, a odjednom se stvorio Danilo ispred Pavlovića i izbio je loptu, koju je borbeni štoper trebao samo da ubaci u mrežu.

Sve dileme je otklonio opet Rišarlison. Poslao mu je loptu Vinisijus, njemu se lopta prilikom prvog dodira odbila uvis i onda je sjajnim akrobatskim potezom savladao Vanju.

Pala je Srbija u igri posle toga, ostavili su Milinković-Savića na vetrometini dobrih 10 minuta, ali je sjajni golman sve branio i sprečio je ubedljiviji poraz.

Odigrali su hrabro Orlovi, nemaju za čime da žale, sada je bitno da svu pažnju preusmere na Kamerun i osvoje važna tri boda u borbi za prolazak grupne faze.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz “lajv-blog”:

98. minut – Kraj meča na Lusail stadionu.

83. minut – Hoće Brazilci da dođu do trećeg gola, ali fenomenalno brani Milinković-Savić. Pre toga je Kazemiro pgoodio prečku. Pala je Srbija u igri, velika rupa je bila u sredini, što je uvideo Piski i ubacio je Maksimovića umesto Mitrovića.

73. minut  -Povećava prednost Brazil. Ubacili su loptu u 16 metara, Rišarlisonu se lepo lopta odbila u vazduh prilikom prvog dodira i onda je akrobatskim potezom savladao Milinković-Savića, koji je bio nemoćan.

70. minut – Velika prilika za Srbiju. Centrirao je Tadić posle kornera, Sergej je “preglavao” loptu, a Danilo se u poslednjem trenutku pojavio ispred Pavlovića i izbio je loptu.

62. minut – Vodi Brazil. Šutirao je Vinisijus, Vanja je odbio loptu, a Rišarlison se potkrao Pavloviću iza leđa i ubacio je loptu u nebranjenu mrežu. Šteta. Gol pogledajte OVDE.

60. minut – UH, stativa Brazilaca. Zategao je šut Aleks Sandro sa oko 25 metara, bacio se Vanja, a lopta je pogodila stativu i odbila se u polje. Vinisijus je posle toga pokušao, ali je šutirao daleko preko gola.

55. minut – Još jedan opasan pokušaj Brazila. Vinisijus je ubacio loptu u kazneni prostor, na nju je naleteo Nejmar, ali je srećom gađao pored gola. Sve su opasniji Titeovi izabranici.

50. minut – Imao je Brazil slobodan udarac sa nekih 20 metara, ali je živi zid izblokirao udarac. Gudelj je pre toga naprvio faul i zaradio žuti akrton.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme, a posle samo 30 sekundi su Karioke imale ogromnu šansu. Izgubio je Gudelj loptu u opasnoj zoni, Rafinja se nje dokopao, ali mu je Vanja skinuo zicer situaciju.

POLUVREME: BRAZIL – SRBIJA 0:0

Opasnije su Karioke, kao što se i očekivalo, ali sjajno deluje Srbija kao tim. Kada je uspevala lopta da prođe, Vanja je bio neprelazna prepreka. Nismo često mogli da zadržimo loptu duže u posedu, ali je vidljivo da možemo biti opasni kada se približimo golu, samo što se još nije otvorila konkretna sitaucija da opasnije pripretimo Alisonu.

35. minut – Ušli su Brazilci u poziciju za šut posle lepe kombinacije. Paketa je gurnuo pas u kazneni prostor, Rafinja se našao sam, ali je šutirao u Vanju Milinković-Savića.

28. minut – Opasan pokušaj Brazilaca. Podvukli su loptu između linija, ali je sjajno izleteo Vanja Milinković-Savić i otklonio opasnost.

25. minut – Imali su naši izlet na protivničku polovinu. Uzeli smo loptu, Tadić ju je vukao po desnoj strani, centrirao, ali je Alison stigao do nje pre Mitrovića.

21. minut – Pokušaj Kazemira sa velike udaljenosti, ali brani Milinković-Savić. Ne uspevamo dugo da zadržimo loptu.

6. minut – Pavlović dobija žuti karton. Prestrogo čini se. Izgubio je loptu, nije znao šta će sa njom, pa je napravio faul, što je sankcionisano.

1. minut – Utakmica je počela!

SASTAVI

SRBIJA: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Mladenović, Gudelj, Lukić,  Sergej Milinković Savić, Tadić, Živković – Mitrović.

BRAZIL: Alison, Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro – Kazemiro, Paketa – Rafinja, Nejmar, Vinisijus, Ričarlison.

19.13 – “Orlovi” će imati veliku podršku na “Lusail” stadionu.

Objektiv u Kataru: Srpski navijači se u velikom broju skupili pred meč sa Brazilom (VIDEO)

18.10 – Pogledajte o čemu smo vas izveštavali u toku današnjeg dana.

Srbi su najjači narod na svetu! Evo kako su naši navijači prošvercovali alkohol u Kataru (FOTO)

Objektiv na licu mesta: “Gori” Katar! Srbi napravili šou pred Brazil, znaju ko će dati gol (VIDEO)

18.09 – Srbi su okupirali stadion Lusail.