Tokom boravka u NJujorku, povodom 77. zasedanja Generalne skupštine UN, predsednik Srbije Aleksandar Vučić imaće više od 30 sastanaka sa stranim zvaničnicima, a 21. septembra, u sredu, održaće i govor.
Generalna skupština UN bila je jedna od tema jučerašnjih razgovora sa američkim ambasadorom Kristoferom Hilom, kao i unapređenje bilateralnih odnosa i aktuelna geopolitička pitanja, pogotovo u svetlu situacije nakon poslednje runde dijaloga Beograda i Prištine. Predsednik Vučić je istakao da je Srbija posvećena jačanju ekonomskih i bilateralnih odnosa sa SAD, kao i otvaranju novih oblasti saradnje.
U tom smislu, predsednik je istakao da će i tokom predstojeće posete jJujorku razgovarati o unapređenju saradnje sa SAD i na brojnim sastancima koje će tom prilikom imati sa visokim zvaničnicima američke administracije. Govoreći o dijalogu Beograda i Prištine, predsednik je naglasio da očekuje podršku SAD u svim naporima Srbije usmerenim na nastavak dijaloga sa Prištinom, budući da je razgovor jedini pravi put za rešavanje svih otvorenih pitanja. Predsednik je ponovio poziciju Srbije usmerenu na očuvanje mira i stabilnosti u regionu, budući da se naša zemlja svojom doslednom i ozbiljnom politikom pozicionirala kao pouzdan i odgovoran partner.
Hil je istakao da će SAD sa partnerima iz EU nastaviti da se zalaže za dijalog koji će doneti konkretne rezultate i ponovio podršku integracijama Srbije i zemalja regiona.
Đurić je naveo i da se prekjuče na marginama ceremonije obeležavanja Dana ratnih zarobljenika i nestalih u akciji u Pentagonu sastao sa američkim sekretarom za odbranu Lojdom Ostinom, kojem je zahvalio na podršci Programu državnog partnerstva Srbije i Ohaja. U okviru ovog programa protekle sedmice boravila je kod nas delegacija Nacionalne garde Ohaja, a generalu Herisu predsednik Vučić lično je uručio jedno od najviših srpskih državnih odlikovanja.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)