Kalkulacije: Evo šta je Jokiću i saigračima neophodno za plasman na Svetsko prvenstvo, ima jedan PROBLEM!

Biće teško, ali nadajmo se uspehu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Starsport

Košarkaška reprezentacija Srbije zadržala je šanse za plasman na Svetsko prvenstvo posle pobeda nad Grčkom i Turskom u mečevima I grupe kvalifikacija.

U novoformiranoj grupi I nalazi se ukupno šest selekcija, od kojih će tri prvoplasirane izboriti učešće na pomenutom takmičenju naredne godine. Posle trijumfa Srbije, Grčke i Letonije stanje na tabeli izgleda ovako: Letonija 5-1, Grčka 4-2, Belgija 3-3, Srbija 3-3, Turska 2-4, Velika Britanija 1-5.

Da bi naša ekipa ušla u Top 3, moraće da ostvari bar jednu pobedu više od Belgijanaca koji imaju bolji međusobni skor od našeg tima. “Orlove” u novembru očekuje gostovanje Velikoj Britaniji i duel sa Turskom na svom terenu.

Najgore je što tada nećemo moći da računamo na Nikolu Jokića i većinu evroligaških igrača, što bi mogao da bude veliki problem. Kvalifikacije se završavaju u februaru, kada će reprezentacija Srbije imati teško gostovanje u Grčkoj i na kraju dočekati Veliku Britaniju u poslednjem kolu.

Što se tiče Belgije, u novembru će gostovati u Turskoj, pa zatim dočekati Grčku. Ako Turska i Grčka ostvare očekivane pobede, onda bi Srbiji bio otvoren put ka Svetskom prvenstvu, ali će “orlovi” morati da u preostala četiri meča upišu pobede.

Belgija u februaru gostuje Velikoj Britaniji i igra sa Turskom na svom terenu, zbog čega je važno da Belgijanci ne briljiraju tokom mečeva u novembru, kada ćemo mi biti drastično oslabljeni.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar