Filip Malbašić je postao novi fudbaler Vojvodine.
Krilni fudbaler dolazi u Novi Sad iz Španije, a poslednja ekipa u kojoj je nastupao tamo je Burgos.
Malbašić je neko ko je veoma mlad otišao u inostranstvo. Sa 20 godina je napustio Rad i otišao u Nemačku u ekipu Hofenhajma. Usledile su pozajmice u Partizan i Lehiju iz Gdanjska, pre nego što je stigao u Vojvodinu gde je ostavio veoma dobar trag.
Igre u Staroj dami iz Novog Sada su ga preporučile i ekipi Tenerifa gde je proveo naredne tri godine. Još se malo Malbašić “smucao” po Španiji, da bi sada ponovo zadužio crveno-beli dres ekipe iz Novog Sada.
– Prošlo je pet godina, mnogo toga se promenilo, ali moj entuzijazam je ostao isti. Došao sam da pomognem koliko mogu, moji motivi su inspirisani upornošću i ogromnom željom Vojvodine da me vrati u svoje redove. Ja sam takođe želeo da se vratim i zato mi je drago što su se sve stvari poklopile. Nisam znao da će tako nešto biti moguće zbog mog ugovora u Španiji, ali uspeo sam da se izborim za raskid saradnje i da rešim tu jedinu prepreku u obostranoj želji da se vratim. U Vojvodini je neka nova atmosfera, došli su novi ljudi predvođeni predsednikom Zbiljićem i motiva imam na pretek da se ponovo pokažem u što boljem svetlu. Ciljevi Vojvodine su uvek najveći mogući i nadam se da ćemo uspeti da ih ostvarimo. Iskreno, u Vošu sam se vratio da osvajam trofeje i uveren sam da svi u klubu osetimo i delimo istu energiju – rekao je Malbašić po dolasku.
Ugovor je potpisan do 2024. godine.
View this post on Instagram







Komentari (0)