Bosne i Hercegovine već 6 GODINA nema na Evroviziji: Otkriven pravi RAZLOG zbog kog ne mogu da nastupaju

Lejla A. Babović je objasnila koji su razlozi izostanka zemlje sa Eurosonga

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen

Bosna i Hercegovina na Evroviziji nije nastupila od 2016. godine. Tada su je s pesmom “Ljubav je” predstavljali Dalal, Deen, Ana Rucner i Džala, ali se nisu plasirali u finale.

Pre toga, Bosna i Hercegovina je na takmičenju učestvovala 2012. godine. Jednom prilikom rukovoditeljka Odeljenja međunarodnih poslova BHRT-a i poslednja šefica delegacije BiH, Lejla A. Babović, objasnila koji su razlozi izostanka zemlje s Eurosonga.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

– Javni servisi su u poslednjih nekoliko godina pod sankcijama Evropske radiodifuzne unije (EBU) – objasnila je za “Dnevni avaz”.

“Drugi faktor je da pri ovakvom finansiranju javnih servisa nemamo mogućnost da izdvojimo sredstva za učestvovanje na Eurosongu. S minimalnim brojem učesnika i svim ostalim na minimumu, troškovi iznose skoro pola miliona maraka.

– To je u ovom trenutku ogroman novac za nas. I ne postoji zakonski regulisan način prikupljanja RTV poreza, koji bi bio dovoljan izvor sredstava za finansiranje svih funkcija javnog servisa pa, između ostalog, i Eurosonga. Čak je EBU bio spreman da nam, pod određenim uslovima, kad bi se isplatila neka dugovanja, da zeleno svetlo, ali je to sada toliko iluzorno u našoj zemlji – dodala je.

Tamošnji mediji ranije su pisali da dugovanja prema EBU iznose šest miliona švajcarskih franaka i zbog toga je evropska organizacija tužila BHRT.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar