Nebo iznad grada Žoušan u Kini misteriozno je jedne večeri postalo krvavo crveno i izazvalo paniku među stanovnicima. Snimci nastali u lučkom gradu blizu Šangaja prikazuju nebo u krvavocrvenoj boji ispod gustih slojeva magle.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Meštani su u čudu snimali ovaj fenomen sa svojih prozora i balkona, a najbolje se video u okolini industrijske luke, što je podstaklo spekulacije da je u pitanju ogroman požar. Na snimcima se vide i ljudi koji su izašli na ulicu kako bi bolje videli šta se dešava.
Fotografije crvenog neba u ponedeljak se preplavile društvene medije i portale u ovoj zemlji. Mnogi korisnici su pisali da je u pitanju loš predznak, zbog brutalnog načina na koji Kina pokušava da kontroliše širenje kovida-19.
‘Armageddon’ Fear Spreads through Chinese City as sky turns Blood Red#China #Zhoushan #Zhejiang #Shanghai #Sky #RedSky #BloodSky #ViralVideo #Weather #Climate #Viral #ClimateChange #Armageddon pic.twitter.com/tnnGKAagMp
— Doregama Viral (@DoregamaViral) May 9, 2022
– Nikada ranije nisam video nešto ovako. Zaista me čudi da nebo može da postane crveno – napisao je korisnik mreže Veibo, prenosi Times now news.
– Desiće se neka nesreća. Počeo sam da pravim zalihe – uplašen je drugi.
A social media video that went viral has shown the sky over #Zhoushan, a #Chinese city near the lockdown-hit #Shanghai, turning red over the weekend. pic.twitter.com/O4Gguv43RJ
— Koustuv ?? ? (@srdmk01) May 9, 2022
Da li je to bio prirodni ili veštački fenomen?
Ubrzo nakon što su se fotografije i snimci “krvavog” neba pojavili na društvenim mrežama, mediji u Kini su objasnili da čudnu boju nije prouzrokovao čovek, već rezultat prelamanja prirodne svetlosti.
Prema Global tajmsu, Meteorološki zavod Žoušana je objasnilo šta je uzrokovalo zastrašujući prizor.
– Kada su vremenski uslovi dobri, više vode u atmosferi formira aerosole koji prelamaju i raspršuju svetlost sa ribarskih čamaca i stvaraju crveno nebo koje vidi javnost – navodi se u saopštenju ove institucije.
Prema lokalnim medijima osvetljenje je možda došlo sa ribarskih brodova koji su lovili u Pacifiku.
Eksperti iz istraživačkog tima za svemirsku fiziku Kineskog univerziteta geonauka u Vuhanu odbacili su spekulacije da je krvavo crveno nebo rezultat štetne solarne i geomagnetne aktivnosti.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)