Rađa brutalno odgovorio Mišku Ražnatoviću: “To je dokaz kako se radi u ABA ligi!”

Mišljenja su podeljena kada je reč ko je ovde u pravu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/YouTube/Podcast inkubator

Velika prašina se u regionalnoj košarci podigla posle informacija o mogućnosti da hrvatski klubovi napuste ABA ligu.

Rešenje koje je ponudio Hrvatski košarkaški savez njihovim timovima jeste da se takmiče u Alpe Adrija Kupu od naredne sezone, ali postoji mogućnost da se odnos Saveza prema ABA ligi promeni.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Naime, Hrvati traže da se regionalno takmičenje stavi pod okrilje Saveza svih država učesnika i da se u takmičenju ograniči broj stranaca, da bi se razvijali domaći igrači.

Jedna od prvih ljudi koji je imao oštru reakciju na poruku Hrvata da će napustiti takmičenje bio je srpski košarkaški menadžer, koji se obogatio od rada sa igračima iz ABA lige, Miško Ražnatović.

– Potpuno je izvesno da ukoliko hrvatski klubovi ne budu nastupali u ABA ligi, nego u Alpe Adria kupu i slično, ja ću dati sve od sebe da moji mladi klijenti odu u sredine i lige u kojima se mogu razvijati. To je moja obaveza! Takmičeći se u ovim ligama to sigurno ne mogu i ugasiće talenat koji imaju – najavio je Ražnatović.

Rađa smatra da hrvatski klubovi treba da nastave u tom smeru po svaku cenu.

– Ta izjava dokaz je kako se u ABA ligi rukovodi privatnim interesima, a ne interesima i dobrobiti košarke. Jer, krenimo ovako. Danko Branković od leta je slobodan igrač. On odlazi iz Cibone. Ko mu je menadžer? Miško Ražnatović. Šta od toga ima hrvatska košarka? Ništa. Šta će od toga imati Cibona, hoće li dobiti odštetu, a godinama je radila s Brankovićem? Neće. Hvala, doviđenja – rekao je Rađa za Jutarnji list.

– Mi imamo situaciju da naši klubovi u poslednjih nekoliko sezona s vodeća četiri kluba u ABA ligi imaju 16 posto pobeda. Recite mi kako je u takvom okruženju moguće stvoriti igrača pobednika, onoga koji je u stanju u nekim reprezentativnim kvalifikacijama dobiti jednu Rumuniju. I onda se snebivamo kad gubimo od Rumunije, Holandije, Poljske. Gledamo na te zemlje s visine, živimo u Barseloni i 1992. godini.

Onda se opet obratio Ražnatoviću.

– I još jedno pitanje. Ukoliko FIBA takmičenja nisu dobra, zašto Ražnatović i dalje koristi njen BAT kao sigurnosno sredstvo naplate pri sklapanju ugovora za svoje, kako kaže, klijente – ističe Rađa.

BONUS VIDEO:

Rađa ponudio alternativu ABA ligi: Evo šta je neophodno da bi Hrvati ostali u regionalnom takmičenju!

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar