Počinje drama: Francuska ODBILA Putinov zahtev da plaća gas u rubljama

Povodom toga se oglasio francuski ministar ekonomije Bruno Le Mer

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Shutterstock, EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK MANDATORY CREDIT

Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je ukaz o novom postupku plaćanja ruskog gasa sa “neprijateljskim zemljama” u rubljama od 1. aprila.

Povodom toga se oglasio francuski ministar ekonomije Bruno Le Mer, koji tvrdi da će gas za koji je potpisan ugovor za plaćanje u evrima, biti plaćen u evrima.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Podsetimo, najava mogućeg prekida dotoka prirodnog gasa iz Rusije podigla je Nemce na noge. Robert Habek, ministar ekonomije u vladi kancelara Olafa Šolca, saopštio je da je Berlin aktivirao takozvani sistem za rano upozoravanje na vanrednu situaciju u slučaju obustave isporuka ruskog gasa.

On je pozvao stanovništvo i firme da smanje potrošnju, navodeći da je “svaki kilovat-sat bitan” i dodao da će biti formiran krizni štab, a više o tome pročitajte klikom OVDE.

BONUS VIDEO: 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar