Ukrajina zahteva od SAD raketni odbrambeni sistem, Moskva reagovala: To je PROVOKACIJA

Aleksandar Pankin je izjavio da se Moskva nada da će tenzije oko Ukrajine i bezbednosni zahtevi Rusije upućeni Zapadu biti rešeni diplomatskim putem

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Ilustracija,foto: Shutterstock

Rusija je saopštila danas da navodni ukrajinski zahtev za dobijanje raketnih odbrambenih sistema THAAD od Sjedinjenih Država predstavlja provokaciju, i da bi ozbiljno razmatranje takvih pošiljki predstavljalo korak unazad za ukrajinsku krizu, prenela je agencija RIA.

Komentarišući izveštaj ruskih medija o tome da je Kijev podneo takav zahtev, zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov je poručio da bi, ako Vašington ozbiljno razmotri takve isporuke, to smanjilo izglede za političko i diplomatsko rešenje nastalog zastoja oko Ukrajine, navodi agencija Rojters.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Drugi zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Aleksandar Pankin je izjavio da se Moskva nada da će tenzije oko Ukrajine i bezbednosni zahtevi Rusije upućeni Zapadu biti rešeni diplomatskim putem, izvestila je novinska agencija Interfaks.

BONUS VIDEO

Izvor: Tanjug

Komentari (1)

  1. THAAD nema šanse da im prodaju Ameri kao ni lovačke avione F-22. To ni Izrael ne može da dobije. I jedno i drugo oružje je veliki problem za rusku i kinesku vojsku ali je problem što ih Amerika nema dovoljno. THAAD je sistem koji može gadno da pomrsi račune projektilima KH-101, KH-102, Sarmat, Topolj M. Raketa presretač na THAAD sistemu nema bojevu glavu već se oslanja na kinetičku energiju projektila a to što nema bojevu glavu sprečava da bojeva glava pogođenog cilja eksplodira, naročito ako je nuklearna bojeva glava u pitanju.

    Odgovori

Ostavite komentar