RHMZ izdao UPOZORENJE: Upaljen žuti meteoalarm, JAK olujni vetar u Srbiji, na udaru ovi delovi zemlje

Udari vetra distizaće 25 m/s, odnosno 90 km/h

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Shutterstock

Republički hidrometeorološki zavod saopštio je da će danas pre podne u košavskom području i na planinama duvati jak, a južnom Banatu i donjem Podunavlju povremeno olujni jugoistočni vetar.

Udari vetra dostizaće 25 m/s, odnosno 90 km/h, objavljeno je jutros na sajtu RHMZ.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Žuti meteoalarm, koji pokazuje da vreme može biti opasno, na snazi je u Bačkoj, Banatu, Sremu, Beogradu, zapadnoj Srbiji, Šumadiji, Pomoravlju, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji.

U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno, ujutro na istoku i jugoistoku ponegde sa kratkotrajnom kišom, posle podne i uveče na severu i zapadu, a tokom noći u ostalim krajevima mestimično kiša ili pljuskovi sa grmljavinom, saopštio je RHMZS.

Vetar će biti slab i umeren, pre podne u košavskom području jak, u južnom Banatu i olujni, jugoistočni. Posle podne u skretanju na severozapadni, prvo u severnim i zapadnim delovima.

Jutarnja temperatura od 15 do 20 C, najviša temperatura od 24 do 32 C, saopstio je Republički hidrometeorološki zavod.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar