Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić otkrio je za Novosti da Beograd dobija još dva značajna spomenika.
Naime, Vesić je rekao da će prestonica dobiti još dva spomenika posvećena velikanima iz loze Nemanjića.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Beograd će najpre dobiti spomenik Despotu Stefanu Lazareviću, koji je pripadao lozi Nemanjića po majci, a u vreme čije vladavine je Beograd postao srpska prestonica.
Drugi velikan iz loze Nemanjića koji će dobiti spomenik u Beogradu, jeste kralj Dragutin, koji je, kako Vesić ističe, vrlo značajan za naš glavni grad.
Danas svečano otkrivanje spomenika Stefanu Nemanji: Prisustvuje predsednik Vučić
– Mi se ponekad ponašamo kao da naša istorija počinje od 1804. godine. Međutim, Srbija ima veličanstven srednji vek, koji se mora poštovati i mora se znati. Upravo zato se ovde na spomeniku Stefanu Nemanji, između ostalog, nalazi i rodoslov Nemanjića, koji naša deca treba da znaju-istakao je Vesić za Novosti.







A gde će stavite cara Dušana?