Vakcina koja je stigla u Srbiju dobija međunarodno priznanje

Očekuje se da će vakcine iz britanske kompanije AstraZeneka i Instituta za serume u Indiji dobiti odobrenja SZO u januaru ili februaru

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) planira da odobri nekoliko zapadnih i kineskih vakcina protiv kovid-19 u narednim nedeljama i mesecima, kako bi rešila nedostatak i isporuke vakcine širom sveta, objavila je Kineska medijska grupa (CMG).

OPASNE NAMERE: Đilas preti novim uličnim nasiljem ako ne dobije “ministarstvo za izbore”

Očekuje se da će vakcine iz britanske kompanije AstraZeneka i Instituta za serume u Indiji dobiti odobrenja SZO u januaru ili februaru, a vakcina koju je proizvela južnokorejska kompanija SK Bionauka u februaru, piše u internom dokumentu SZO u koji su mediji imali uvid.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Taj dokument takođe pokazuje da SZO razmatra brzo odobravanje dve kineske vakcine koje su razvili Sinofarm i Sinovak Biotek.

Kako se, navodi, te kineske vakcine bi mogle da budu odobrene u martu.

 

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar