Dodik jasan prema ambasadorima Kvinte: Strane sudije odmah da odu

Odluka će biti potvrđena na posebnoj sednici parlamenta Narodne skupštine RS

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
TANJUG/ DRAGAN KUJUNDZIC

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik upoznao je danas ambasadore zemalja Kvinte sa stavovima zvaničnika Republike Srpske nakon odluke Ustavnog suda BiH u vezi sa Zakonom o poljoprivrednom zemljištu RS.

Ambasadori SAD, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Italije došli su na sastanak u zgradu Predsedništva BiH na poziv srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika, navodi Srna pozivajući se na svoja saznanja, prenosi RTRS.

Dodik: Odluka Ustavnog suda BiH flagrantni “državni udar”

Dodik im je preneo zaključke sa jučerašnjeg sastanka zvaničnika RS, odnosno da predstavnici u zajedničkim institucijama BiH obustavljaju rad na odlučivanju o bilo kom pitanju iz nadležnosti organa BiH dok ne bude usvojen zakon o Ustavnom sudu BiH u čijem sastavu ne bi bilo stranih sudija, te da će ta odluka biti potvrđena na posebnoj sednici parlamenta Narodne skupštine RS u ponedeljak.

On je pojasnio da je ovaj zaključak usledio nakon odluke Ustavnog suda BiH da je član 53 Zakona o poljoprivrednom zemljištu Srpske kojim je propisano da poljoprivredno zemljište koje je javno dobro, odnosno državno vlasništvo, po sili zakona postaje vlasništvo i posed RS u suprotnosti sa Ustavom BiH, odnosno da je Ustavni sud utvrdio da je reč o isključivoj nadležnosti BiH u regulisanju pitanja državne imovine.

Dodik nije dao saglasnost za dolazak Mila Ðukanovića u BiH

Izvor: Objektiv.rs, Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar