Najbizarnije ubistvo ikada: Mrzela ponedeljak, pa zapucala – po njoj je snimljena i čuvena pesma (VIDEO)

"Samo" je želela da sebi ulepša dan

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube printscreen/CBS 8 San Diego

Ako se za neko krvoproliće može reći da spada u kategoriju najluđih i najbizarnijih, onda je to svakako ono iz januara 1979. godine u San Dijegu.

Brenda Spenser imala je 16 godina kada je 29. januara 1979. počela da puca po učenicima ispred jedne osnovne škole.

Brenda je iz kuće prekoputa škole pucala iz pištolja koji joj je poklonio otac, dok su uspaničeni nastavnici pokušavali da uvedu decu na bezbedno.

Ispaljeno je 30 metaka od kojih su poginuli direktor škole Barton Vrag i domar Majk Sučar. Ranjeno je osam učenika i policajac koji je došao da interveniše. Nakon nekoliko sati pregovora Brenda, koja se zabarikadirala u svojoj kući, predala se policiji.

Kada su je upitali za motiv, Brenda je rekla da “prosto ne voli ponedeljke” i da joj je pucnjava “ulepšala dan”. Iako je bila maloletna, sudilo joj se kao odrasloj osobi.

Priznala je krivicu za dva ubistva, nakon čega je osuđena na kaznu od 25 godina do doživotnog zatvora. Brenda Spenser je i dalje živa. Do sada je četiri puta izlazila pred komisiju za uslovnu slobodu, ali je svaki put odbijena! Sledeće saslušanje imaće 2021. godine.

Pucnjava zbog mržnje prema ponedeljku poslužila je slavnom muzičaru Bobu Geldofu za hit pesmu “I Don’t Like Mondays” koju je otpevao dok je bio deo irske grupe The Boomtown Rats.

Kupili kuću i pronašli tajnu rupu, a u njoj veliki, pa manji kofer – isplivala misterija stara 70 GODINA!

Izvor: istorijskizabavnik.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar