U Novom Sadu u magacinu u industrijskoj zoni jutros je izbio požar, nakon čega je došlo i do eksplozije, a u incidentu su povređene dve osobe.
Požar je prijavljen oko 6.40 sati, rečeno je u Policijskoj upravi Novi Sad. Na terenu je više vatrogasnih ekipa, kojima su podršku pružili pripadnici DVD-a, kao i vatrogasci Naftne industrije Srbije, dok je prisutno i više cisterni novosadskih javnih komunalnih preduzeća “Zelenilo” i “Čistoća”.
Ekipa Zavoda za urgentnu medicinu Novog Sada reagovala je po prvom prioritetu i medicinski zbrinula dve osobe povređene u eksploziji i požaru u industrijskoj zoni, kod kompanije “D express”, odnosno kod Novokabela, rekao je za Tanjug PR Zavoda za urgentnu medicinu Novog Sada dr Zoran Krulj.
“Muškarac (23) zadobio je lakše opekotinske povrede i hemodinamski je stabilan, dok je žena (32) takođe zadobila lakše opekotinske povrede i hemodinamski je stabilna“, izjavio je dr Krulj.
Kako je naveo, oboje su nakon primljene inicijalne pomoći, u svesnom stanju, prevezeni u Urgentni centar, na odeljenje hirurgije.
Gašenje požara je u toku.







Komentari (0)