Hamnei: “Jedino mesto koje Amerikanci imaju u Persijskom zalivu je na dnu”

Njegova izjava pročitana je na iranskoj državnoj televiziji, a usledila je u kontekstu aktuelnih tenzija u regionu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Youtube/ Times Now World

Iranski vrhovni vođa Modžtaba Hamnei izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države nemaju mesto u Persijskom zalivu, poručivši da je “njihovo mesto na dnu njegovih voda“.

Njegova izjava pročitana je na iranskoj državnoj televiziji, a usledila je u kontekstu aktuelnih tenzija u regionu.

Hamnei je naveo da se od početka sukoba između Irana, Sjedinjenih Američkih Država i Izraela 28. februara „oblikuje novo poglavlje“ za Persijski zaliv i Ormuski moreuz.

On je istakao da će Teheran preuzeti odgovornost za bezbednost ovog regiona.

– Osiguraćemo bezbednost Persijskog zaliva i eliminisati zloupotrebe koje neprijatelji sprovode na tom plovnom putu – poručio je.

Dodao je i da bi, prema njegovim rečima, drugačiji model upravljanja Ormuskim moreuzom mogao da donese stabilnost, ekonomski napredak i korist svim državama regiona.

BONUS VIDEO:

Izvor:

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar