Iranski vrhovni vođa Modžtaba Hamnei izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države nemaju mesto u Persijskom zalivu, poručivši da je “njihovo mesto na dnu njegovih voda“.
Njegova izjava pročitana je na iranskoj državnoj televiziji, a usledila je u kontekstu aktuelnih tenzija u regionu.
Hamnei je naveo da se od početka sukoba između Irana, Sjedinjenih Američkih Država i Izraela 28. februara „oblikuje novo poglavlje“ za Persijski zaliv i Ormuski moreuz.
On je istakao da će Teheran preuzeti odgovornost za bezbednost ovog regiona.
– Osiguraćemo bezbednost Persijskog zaliva i eliminisati zloupotrebe koje neprijatelji sprovode na tom plovnom putu – poručio je.
Dodao je i da bi, prema njegovim rečima, drugačiji model upravljanja Ormuskim moreuzom mogao da donese stabilnost, ekonomski napredak i korist svim državama regiona.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)