Američki bek Šejk Milton pričao je o prelasku iz NBA u evropsku košarku i iskustvu u Partizanu, naglašavajući da je evropski stil igre, pravila i defanzivni trikovi značajno drugačiji, ali da atmosfera u dvorani daje dodatnu energiju igračima.
Milton se osvrnuo na turbulentni period nakon odlaska Željka Obradovića: navijači su ponekad bili frustrirani, a atmosfera u dvorani ponekad neprijateljska. Ipak, pokazali su ljubav i podršku u ključnim momentima, poput meča protiv Crvene zvezde, kada je tim uspeo da okrene -14 i pobedi.
-Kada je trener otišao, postalo je malo ludo. Ipak, u većini slučajeva navijači pokazuju ljubav, čak i kada su frustriran. Mogu to da razumem, možda nije za svakoga. Protiv Bajerna osećaj je bio kao da igramo na gostovanju, a protiv Zvezde smo videli kako je kada svi podržavaju. Tu do izražaja dolazi mentalna strana sporta, moraš da ostaneš hladnokrvan. Definitivno je bilo teško, kao tim smo se mučili s tim osećajem da navijači nisu uz nas…-rekao je Milton.
On je istakao da razume frustraciju navijača zbog odlaska Obradovića, jer je trener imao veliki uticaj na klub i navijače, ali i da je tim uspeo da se nosi sa izazovima i pritiskom tokom te turbulentne faze.
BONUS VIDEO







Komentari (0)