Orban otkrio šta se dešava sa samitom Trampa i Putina, posle negativne izjave američkog lidera

Na svom Fejsbuk profilu Orban je naveo da se mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto trenutno nalazi u Vašingtonu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Video/X@PM_ViktorOrban

Pripreme za održavanje mirovnog samita između predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u Budimpešti i dalje su u toku, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.

Na svom Fejsbuk profilu Orban je naveo da se mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto trenutno nalazi u Vašingtonu, gde se razgovori nastavljaju, ali da tačan datum susreta još nije određen, prenosi Reuters.

– Samit će biti održan kada za to dođe pravo vreme – poručio je Orban.

Prethodno je najavljeno da bi Tramp i Putin mogli da se sastanu u Mađarskoj kako bi razgovarali o mogućem rešenju sukoba u Ukrajini. Međutim, pripreme su privremeno zaustavljene nakon što je Moskva odbila predlog o trenutnom prekidu vatre, čime su dovedeni u pitanje planirani pregovori.

Tramp je nedavno izjavio da “ne želi sastanak bez konkretnih rezultata“, ali je dodao da bi uskoro moglo doći do pomaka i najavio da će javnost o tome biti obaveštena “u naredna dva dana“.

BONUS VIDEO:

Izvor: Reuters

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar