Sumnjiva “lovačka čeka” otkrivena blizu piste gde sleće Tramp: Ima direktan pogled ka avionu

Agentima je platforma zapala za oko u četvrtak, a FBI sada vodi istragu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen X/@RapidResponse47

Američka Tajna služba otkrila je sumnjivu lovačku platformu (čeku) sa direktnim pogledom prema mestu gde predsednik SAD Donald Tramp izlazi iz predsedničkog aviona “Air Force One” na Međunarodnom aerodromu “Palm Bič”, saopštili su zvaničnici za Fox News.

Agentima je platforma zapala za oko u četvrtak, a FBI sada vodi istragu. Direktor FBI-a Keš Patel izjavio je da platforma još nije povezana ni sa jednom osobom.

– Pre nego što se predsednik vratio u Vest Palm Bič, Tajna služba je otkrila nešto što je izgledalo kao uzvišena lovačka platforma u vidnom polju zone sletanja Air Force One-a. Na licu mesta nije bilo prisutnih osoba. FBI je preuzeo vođenje istrage, poslao resurse da prikupe sve dokaze sa lica mesta i aktivirao naše analitičke kapacitete za mobilne telefone – rekao je Patel za Fox News.

Šef komunikacija Tajne službe Entoni Guljielmi takođe je potvrdio da oni “blisko sarađuju“ sa FBI-jem, kao i sa policijom okruga Palm Bič.

Guljielmi je objasnio da su agenti otkrili lovačku platformu tokom priprema pre Trampovog dolaska u Palm Bič.

– Nije bilo nikakvog uticaja na kretanje predsednika i nijedna osoba nije bila prisutna na lokaciji. Iako ne možemo da otkrivamo detalje o specifičnim predmetima ili njihovoj nameri, ovaj incident naglašava značaj naših slojevitih bezbednosnih mera – rekao je zvaničnik za Fox News.

Izvor iz policije naveo je da je platforma, po svemu sudeći, postavljena “pre nekoliko meseci“.

BONUS VIDEO:

Izvor: Fox News

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar