Nakon sastanka Beograda i Prištine u Briselu, oglasili su se i mediji tzv. Kosova sa porukom da je sastanak prošao “bez dogovora”.
“Nema dogovora (tzv.) Kosova i Srbije. Sastanak premijera (tzv.) Kosova Aljbina Kurtija i predsednika Srbije Aleksandra Vučića završen je bez dogovora. Sledeći sastanak 18. marta” – prenosi Kos_data na Tviteru.
🚨 NO deal between Kosovo and Serbia.
The meeting between the PM of Kosovo Albin Kurti, and the President of Serbia, Aleksandar Vucic ended without an agreement.
Next meeting March 18th.
— kos_data (@kos_data) February 27, 2023
Podsetimo, predsedsednik Vučić je jasno napomenuo da čeka da vidi implementacioni plan prethodno postignutih obaveza.
– Kurti je došao sa idejom da se potpisuje nešto, a o tome nije ni razgovarano. Ja čekam da vidim implementacioni plan, koji se tiče prethodno postignutih obaveza. Što se tiče mape puta, na njoj mora da se radi. To je implementacija. A na početku te mape puta mora da bude ZSO, koju neko neće da ispuni – rekao je predsednik nakon sastanka u Briselu.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)