Da Nikola Jokić nastavlja da impresionira javnost širom sveta, a sada je o njemu pisao španski dnevnik “El Pais”.
Jokić ima tripl-dabl prosek od 24,7 poena, 11,6 skokova i 10,2 asistencije, a njegovi Denver Nagetsi su lideri Zapadne konferencije.
Srbin je opet glavni kandidat za najkorisnijeg igrača sezone (MVP), nagrade koju je osvajao u prethodne dve.
– U NBA sezoni, dobro obogaćenoj kandidatima za titulu i superzvezdama, ističe se nadmoć Srbina – počinje tekst novinara Andresa Monhe.
– Majkl Meloun nikada nije uspeo da trenira Tima Dankana, legendarnog lidera najduže dinastije u istoriji NBA, San Antonio Sparsa. Ali on veoma dobro poznaje svoju ulogu i nasleđe. Zbog toga se ne libi da sa njim uporedi Nikolu Jokića. ‘Oni su primeri superzvezda bez trunke sebičnosti’ – podseća Španac na izjavu Melouna.
A trener Denver Nagetsa priznao je ovih dana novinaru Adrijanu Vojnarovskom da preterana usredsređenost čak i obuzima Srbina.
– Neugodno mu je što dobija toliku pažnju – kaže trener Denvera.
– Refleksna reakcija onoga ko zadivljujuće shvata kao nešto normalno – objašnjava kolumnista “El Paisa”.
– Takva briga je, međutim, u njegovom slučaju neizbežna. Jokić uvek priča svojom košarkom, koja je savršen balans između umetničkog i umnog, između magičnog i naučnog. Njegovo angažovanje ga je dovelo do sezone koja bi mogla biti istorijska, gotovo nezamisliva u modernoj košarci.
Srbin bi mogao da se upiše na izabranu listu na kojoj su Bil Rasel (1961-1963), Vilt Čemberlen (1966-1968) i Leri Bird (1984-1986), jedinih igrača koji su do sada tri puta uzastpono birani za MVP-ja lige.
– Ovo priznanje, za Jokića, ne donosi paralizu ili obamrlost. Naprotiv – piše Monhe.
Bonus video:







Komentari (0)