Usamljena “PSIHO SOVA” teroriše selo: Nema partnera, pa cilja sve od pasa do penzionera

Meštani misle da je u pitanju nečiji odbegli kućni ljubimac jer ta vrsta ne živi u Evropi

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen Facebook/Christine Dawson

Engleski selo Sedglej živi u strahu od ogromne podivljale sove koja napada decu, penzionere i manje pse.

Mnogi meštani se plaše da izađu iz kuće, dok stručnjaci smatraju da je ova ptica sa rasponom krila od metar i po frustrirana jer je sezona parenja, a ne može da pronađe partnera. Oni su, nakon krvavih napada upozorili ljude da je zaobilaze u širokom luku, ukoliko je to moguće.

Penzionerka Liz Hodžkins (74) zaradila je duboke posekotine na glavi nakon što su se na nju obrušile kandže oštre kao žilet. Napadnut je i 13-godišnji dečak, a na udaru pomahnitale sove našli su se i mali psi po dvorištima, prenosi Dejli star.

U pitanju je velika kanadska sova, kojoj Velika Britanija nije prirodno stanište, pa se smatra da je nečiji odbegli kućni ljubimac. U zadnjih par nedelja sve češće napada meštane.

Liz, koja ima petoro unuka, kaže da je grabljivica napala dok je zatvarala kapiju.

– Sova je bila na drvetu, a ja sam joj mahnula i rekla “zdravo”. Dok sam se vraćala, osetio sam jak udarac u potiljak. Tu su mi bili unuci i zabrinuli su se za mene kada su videli krv – kazala je Liz.

Njoj je komšija rekao da je takođe bio napadnut, i to dok je šetao psa.

– Zaista gadno izgleda. Jednom komšiji je žao, ne želi da joj se desi ništa loše, iako nije autohtona ptica. Mislim da je to nečiji kućni ljubimac koji je ilegalno nabavljen. Da biste ga držali, potrebna vam je dozvola – rekla je penzionerka i dodala da je sova u šumi od oktobra, ali da je tek skorije krenula da izlazi.

Majka dvoje dece Rejčel Tig (36) kaže da su ljudi poprilično uplašeni zbog napada sove.

– Brinem se za svoja dva mališana. Ne želimo da pravimo zlikovca jadne životinje. Samo pokazuje svoje prirodno ponašanje. Ali je treba uhvatiti i niko ništa ne preduzima po tom pitanju – kazala je ona.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs, daily star

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar