Gotovo u čitavoj Evropi je tokom 2020. godine barem u jednom momentu na stanju bio policijski čas i građani su bili uslovljeni da budu u svojim domovima.
Razlog je bila epidemije koronavirusa koja je tek bila u jeku i nije se znalo do kada bi mogla da potraje i koliko će žrtva odneti.
U čitavom svetu je vladalo stanje straha, ali to nije važilo i za poljskog trkača Vojteka Mačnika iz Katovica.
Zuerst lief er einen Marathon um sein Bett, jetzt stellte er einen neuen Weltrekord in seinem Garten auf. Wojtek Machnik, ein 42-jähriger Mann aus Katowice, umkreiste einen Fünf-Meter-Kreis in seinem Hinterhof 8440 Mal. Er brauchte dafür 13 Stunden. https://t.co/2BDOfQIOSN pic.twitter.com/NHXaF3JUdo
— Auslandsdienst.pl (@Auslandsdienst) May 6, 2020
On je rešio da u svom domu u vreme karantina istriči maraton, ali je to uradio na jedan veoma bizaran i nesvakidašnji način.
Poljak je napravio krug od pet metara u svom dvorištu i krenuo je da trči, da bi ukupno prešao 8440 krugova za 13 sati i na taj način je istrčao maraton.
Pauze je pravio samo radi odlaska u toalet, a svojim poduhvatom je ušao u Ginisovu knjigu rekorda za najdužu istrčanu distancu sa najmanjim krugovima.
Ono što je zanimljivo jeste da je ovaj 42-godišnjak na svakih 20-30 krugova menjao pravac trčanja da mu se ne bi zavrtelo u glavi.
BONUS VIDEO:
STRAVIČNO: Ginisovom rekorderu devojku ubili u krevetu, a njega upucali u usta! (FOTO+VIDEO)







Komentari (0)