Ministri spoljnih poslova NATO okupili su se u Berlinu da razgovaraju o mogućem članstvu Finske i Švedske u alijansi i ruskoj invaziji na Ukrajinu, a zamenik generalnog sekretara NATO, rumunski diplomata Mirčea Ðoana tom prilikom je čestitao Ukrajini pobedu na Evroviziji, preneo je Rojters.
– Želim da čestitam Ukrajini na pobedi na Evroviziji. Videli smo ogromnu podršku javnosti iz Evrope i Australije zbog hrabrosti. Naravno, i pesma je lepa – kazao je Ðoana.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Ukrajinski predstavnici pobedili su na Evrosongu sa pesmom Stefanija, a Ðoana je pobedu prokomentarisao u kontekstu rata u Ukrajini i solidarnosti alijanse sa Kijevom.
Nazvali voz “Stefanija ekspres”
Ponosni Ukrajinci otkrili su da su preimenovali voz u čast svoje pobedničke pesme.
Šef ukrajinske železnice objavio je da će voz broj 43 iz Kijeva do Ivano-Frankovska biti preimenovan u “Stefanija ekspres”. Železničke stanice u Kijevu, Kalušu i Ivano-Frankovsku puštaće pobedničku pesmu kad god voz pristane na stanicu, preneo je “Gardijan”.
BONUS VIDEO:







Sve je rekao sam kad je na kraju dodao: "I pesma je lepa"...