VELIKI SERIJAL: DRAGAN ĐILAS, TAJKUN KOJI JE OPLJAČKAO SRBIJU (1)

Kako su braća Đilas LOPOVLUKOM stvorila imperiju: 35 nekretnina i 4.500 kvadrata! (SPISAK)

Sve nekretnine su luksuzne, skupocene, u elitnim delovima srpske prestonice

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju

Odavno je poznato da je tajkun Dragan Đilas opljačkao građane Srbije i da je bavljenje politikom iskoristio za svoje lično i bogaćenje svoje porodice.

Kako je vreme teklo, njegovi prsti su postajali sve duži, džepovi sve dublji, a onda je pohlepa uzela maha te se u sve umešao i njegov brat Gojko, kako bi zajedničkim snagama uspeli da otmu što više, jer ko će kome da pomogne, ako ne svoj svome.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Imperija Đilas se širila, usput optužujući sve ostale da se bogate na račun građana, tako skrećući sa sebe pažnju. Evro po evro, kvadrat po kvadrat, stan po stan i više se nije moglo sakriti.

Podsećamo, Objektiv je došao u posed dokaza kojima se imovina brata Gojka meri u hiljadama kvadrata!

Odabirom nakretnina brat se nije obrukao! Nisu bilo kakve, već luksuzne, skupocene, u elitnim delovima srpske prestonice!

Sledi spisak tih nekretnina koje se vode na tajkuna Gojka Đilasa ili na firme u kojima on ima upravljačke funkcije:

1. Stan u Siminoj ulici od 91m2
2. Stan u Gramšijevoj 56 m2
3. Stan u Dušana Radovića 48m2
4. Stan u Beogradskoj 91m2
5. Stan u Borislava Pekića 43 m2
6. Lokal u Požarevačkoj 15m2
7. Stan u Gospodar Jovanovoj 55m2
8. Stan u Dimitrija Tucovića 67 m
9.-14. Pet stanova u zgradi u ulici Velisava Vujovića od po 127 m2 svaki stan
15.-16. Dva stana u Velisava Vujovića od po 25m2
17.-23. Sedam garaža u V. Vujovića od po 12 m2
24. Stan u Gospodar Jevremovoj 143 m2
25. Stan u Kornelija Stankovića od 61 m2
26. Stan u Svetozara Markovića od 105 m2
27. Stan u Jevrema Grujića 160 m2
28-29. Dve garaže u Đorđa Stanojevića od 11 m2

Ovo je prvi spisak samo onih nekretnina koje poseduje brat Dragana Đilasa, a do kojih je Objektiv.rs uspeo da dođe. Ipak, ispostavilo se da je to bio samo vrh ledenog brega. Impreija Đilas veća je nego što je to bilo ko mogao da pretpostavi.

Nakon što smo objavili da je brat Dragana Đilasa, Gojko, vlasnik čak 29 nekretnina u centru Beograda, redakcija Objektiva došla je do novih saznanja: Gojko ima još šest nekretnina, od kojih su tri u Beogradu, a tri u drugim gradovima Srbije.

Time je Gojkova imovina, bar ona koju je redakcija Objektiva uspela da otkrije, samo u nekretninama porasla sa brojke 29 na 35, odnosno za još najmanje 2.600 kvadratnih metara!

Osim Beograda, ta imovina se nalazi i u Kikindi, Boru i Majdanpeku, što znači da se braća Đilas u širenju svoje imperije nisu zadržala samo u okvirima srpske prestonice.

Naime, kompanija Multikom, čiji je Gojko Đilas bio pravni zastupnik do novembra 2014. (kada je ta prava preneo na brata Dragana), u svom vlasništvu ima i ovih šest nekretnina:

1. Poslovni prostor u Kikindi od 2.000 kvadratnih metara
2. Stan u Dobračinoj 22 u Beogradu od 65 kvadrata
3. Stan u Boru, u Šistekovoj 17, od 41 kvadrata
4. Stan u Majdanpeku, u Omladinskih brigada 6, od 48 kvadrata
5. Stan u Kumanovskoj u Beogradu (nepoznata kvadratura)
6. Plac na Vračaru u Beogradu od 472 kvadrata

Iako je sve obelodanjeno i građani su svesni gde je završio njihov novac, Dragan Đilas ne odustaje od ambicije da nastavi gde je prekinut, da ponovo otima. Opet ruke širi ka Srbiji i Beogradu, ali ne iz ljubavi, već da bi nastavio da “čerupa”, a tuđi novac troši po inostranstvu, baškari se i uživa.

Nastaviće se…

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (12)

  1. Ne zna se koji je ružniji..za prvog znam da kako je ružan spolja te je takav i iznutra, a drugi..samo spolja....

    Odgovori
  2. Ovi vaši spiskovi su presmešni. Taj ima DALEKOOOO više... Nije mene briga koliko i šta ima, nego što su mu svostveni pretnja i sila prilikom otimanja...sećate se kako je to činio putem medija "gradjanima koji ne plaćaju račune". Uvodjenjem izvršitelja(zelenaša) on i Tadić su pobili mnogo čestitih porodica.

    Odgovori
  3. Kako nasa administracija ne moze da udje u trag ovog bandita i kako je mogao sa deset prsta da zaradi veliko bogatstvo ali bog sve kaznjava

    Odgovori

Ostavite komentar