Kakvo ludilo u Firenci: Tri crvena kartona, produžeci i 7+ u Kupu Italije (VIDEO)

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv Atalante

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se večeras u četvrtfinale Kupa Italije pošto su u gostima posle produžetaka slavili protiv Napolija sa 5:2.

Fiorentina je povela golom Dušana Vlahovića u 41. minutu, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Dris Mertens.

Gostujući tim je u drugo poluvreme ušao sa igračem manje pošto je Bartlomej Dragovski u finišu prvog dela zaradio direktan crveni karton.

I pored toga, Fiorentina je ponovo prva stigla do prednosti pošto je mrežu Napolija u 58. minutu zatresao Kristijano Biragi, ali je Napoli i pored toga što je ostao sa devetoricom na terenu uspeo da stigne do izjednačenja i produžetaka.

Crvene kartone su dobili Irving Lozano u 84. i Fabijan Ruis u petom minutu sudijske nadoknade vremena, ali je Andrea Petanja minut kasnije pogodio za 2:2.

Pobedu i plasman u četvrtfine Kupa Italije, Fiorentini su doneli Lorenco Venuti u 106, Kšištof Pjontek u 108. i Jusef Maleh u 119. minutu.

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv Atalante.