AMERIKA NA KORAK OD KATASTROFE! Više od 115.000 zaraženih, NAJVIŠE u Njujorku

SAD zemlja sa najviše inficiranih u svetu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Njujork
Foto/Dejan Jelača

U Sjedinjenim Američkim Državama do danas je potvrđeno 115.842 slučaja koronavirusa, što je više nego u Kini i Italiji. Umrlo je najmanje 1.929 ljudi, navodi Rojters. Najviše zaraženih je u državi Njujork, čak 52.000, prenosi Tanjug.

U širenju pandemije koronavirusa u Sjedinjenim Državama, zemlji sa najvećim brojem službeno prijavljenih slučajeva zaraze u svetu, postignuti su novi rekordi, pokazuje statistika Univerziteta “Johns Hopkins”, prenosi Index.hr.

U Sjedinjenim Američkim Država u poslednja 24 sata umrle su 453 osobe od Covida-19, što je novi rekord. To je manje nego u Italiji (10.023), Španiji (5.812), Kini (3.299) i u Francuskoj (2.317). Univerzitet “Johns Hopkins” je subotu je u 19.55 sati po srednjeevropskom vremenu saopštio da je u Americi 115.547 zaraženih i 21.309 novoobolelih u jednom danu, što je takođe najviše do sada. Najteže je u saveznoj državi Njujork, žarištu, gde je više od 50.000 zaraženih.

Tramp ODUSTAO od ideje: Njujork, Nju Džersi i Konektikat neće u KARANTIN

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Tanjug, Index.hr

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar