Pamtiće se promašeni ziceri i greške! Srbija izgubila od Hrvatske za debakl na Evropskom prvenstvu!

Ipak nije moglo...

Rukometna reprezentacija Srbije
RSS

Ipak nije moglo…

Rukometaši Srbije završili su učešće na Evropskom prvenstvu u Austriji, Danskoj i Švedskoj. Nakon poraza od Belorusije (35:30) i Crne Gore (22:21), naš tim je u poslednjem kolu izgubio i od Hrvatske rezultatom 21:24. Naš tim je na ovo prvenstvo došao oslabljen bez nekoliko iskusnih i proverenih igrača, kao što je jedan od njih Petar Nenadić, najbolji rukometaš Evrope.

Šansu su dobili mladi igrači koji ipak nisu uspeli da svojoj zemlji donesu prolaz u drugu fazu.

Ono što će se definitivno pamtiti jesu promašaji… Mnoštvo zicera koje će naši rukometaši pamtiti i koji, sigurno da su realizovani, Srbija bi bez sve sumnje upisala plasman u drugu rundu šampionata.

Na ovom meču, tim Nenada Peruničića je odigrao odlično prvo poluvreme protiv jedne od najmoćnijih reprezentacija sveta u ovom trenutku. Imali su naši momci +2 posle prvih 30 minuta. Ipak u drugom poluvremenu, svežina i iskustvo, pa i kvalitet su odlučili.

Hrvati su u razmaku od 42. do 52. minuta napravili seriju 9:1, koja je bila ključna za dalji tok meča i konačan ishod. U završnici, Srbija pravi seriju od 4-0 i dolazi na dva gola zaostatka. Nije se predavala.

Ali opet, tehničke greške čine Hrvatsku boljom.

Konačno, Srbija 21 Hrvatska 24.

Srbija će imati šansu da se bori za Svetsko prvensto koje će se naredne godine igrati u Egiptu. U predkvalifikacijama u toj zemlji, igraće u Aprilu. A do tada, potrebno je da se naš rukomet probudi, kako bi naši momci prvo obezbedili igranje u kvalifikacijama, a potom i na samom Svetskom prvenstvu.

Sa druge strane, Hrvati sa maksimalnim brojem bodova idu dalje i jedni su od favorita za zlato.

Srbija – Hrvatska
Sudije: Kurtagić, Vetervik (Švedska)
Dvorana: Stathale, Grac

Sastavi:

Srbija: Cupara, Ivanišević, Mosić, Sretenović, Crnoglavac, Đukić, Pešić, Radivojević, Kolaković, N. Ilić, Pušica, V. Ilić, Nikolić, Kukić, Marsenić.

Hrvatska: Sego, Asanin, Marić, Duvnjak, Hristić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Matanović, Mandić, Ravnić, Sipić.

TOK MEČA IZ MINUTA U MINUT:

KRAJ UTAKMICE – SRBIJA 21 : 24 HRVATSKA

60. minut – Bogdan Radivojević pogađa sa krila i stavlja tačku na ovaj meč – 21:24 za Hrvatsku.

59. minut – Kukić strelac – 20:24 za Hrvatsku.

58. minut – Još jedna greška Srbije – 19:24 za Hrvatsku.

57. minut – Hrvatska kažnjava još jednu grešku Srbije. Sa igračem više smo primili dva gola – 19:23

56. minut – Luka Cindrić prekida seriju Srbije. Sa igračem manje Hrvati postižu gol – 19:22

Hrvatska se opustila, misleći da je rešila meč. Međutim, naši tim se ne predaje i pravi seriju od 4-0.

55. minut – Srbija se ne predaje. Hrvati dobili isključenje, Srbija sedmerac. Vanja Ilić siguran za 19:21

54. minut – Ako ne može iz zicera, onda može sa celog terena. Bogdan Radivojević sa svoje polovine spušta na 18:21

53. minut – Sretenović postiže gol za 17:21. Serija Srbije 2:0.

52. minut – Konačno gol za naš tim. Lazar Kukić prekida seriju Hrvata od 4:0. Posle pet minuta Srbija dala gol – 16:21.

Srbija polako pada. Igrači stali, sve više tehničkih grešaka i Hrvati to kažnjavaju. Prvo stižu do 20, a onda i do 21. gola na meču. 51. minut15:21

50. minut – Isključenje Pušica, njegovo treće, Karačić strelac za 15:19

48. minut – Srbija odlična u odbrani, ukrala još jednu loptu, a onda u kontri Bogdan Radivojević ponovo upisuje promašaj u igri 1na1 sa golmanom. Neverovatno… Kazna na drugoj strani – Šipić za 15:18

47. minut – Konačno dobar potez. Kukić sjajno fintirao i dobio faul, sedmerac. Bogdan Radivojević siguran za 15:17

46. minut – Srbija gubi još jednu loptu i Hrvati idu na +3 – 14:17. Ponovo tehničke greške…

45. minut – Hrvati ne dolaze do gola. Pušica požurio, izgubio loptu. Duvnjak ukrao i postigao gol za 14:15. Srbija ponovo u napadu lošta, Hrvati još jedna ukradena lopta i +2 za njih – 14:16.

44. minut – Srbija sa krila KATASTROFALNA – još jedan promašaj a Šego stiže do 14. odbrane.

43. minut – Srbija odmah nakon primljenog gola napala. Zaradila igrača više nakon isključenja Mamića međutim, odbrana šega plus stativa Nikolića, promašen zicer za vođstvo. A onda Duvnjak postiže još jedan gol za 14:14

42. minut – Srbija pametno igra. Troši vreme, igra pun napad a Zoran Nikolić postiže još jedan gol za 14:12. Hrvati u narednom napadu postižu gol. Opet atraktivno – cepelin i Luka Stepančić siguran za 14:13

40. minut – Hrvati ponovo napravili višak, Miljan Pušica zaradio drugo isključenje. MEĐUTIM TU JE CUPARA KOJI PONOVO BRANI ŠUT I HRVATI NE MOGU DA DOĐU DO GOLA!

39. minut – Crnoglavac ponovo strelac. Srbija razdvojila odbranu Hrvatske i naši igrači ponovo vode – 13:12

38. minut – Sretenović ušao u igru i promašio. U narednom napadu, Cupara zatvara vrata (sedam odbrana) i ne daje Hrvatima da povedu.

37. minut – Domagoj Duvnjak na iskustvo i kvalitet ponovo pravi prednost. Zlatko Horvat siguran sa sedmerca za izjednačenje – 12:12.

36. minut – Novi promašaj sa krila, drugi u drugom poluvremenu Milana Đukića. Srbija ne koristi šanse koje im Hrvati daju – 12:11

Srbija mnogo agresivnija, svakako nema šta da izgubi.

35. minut – Duvnjak smanjuje na 12:11.

34. minut – Srbija ne časi časa – u narednom napadu, Nikolić postiže gol za 12:10!

33. minut – Konačno gol sa krila. Kukić postiže novi gol, Srbija ponovo na +2 – 11:9. U narednom napadu, u završnici napada, Luka Stepančić iz zgloba za 11:10.

32. minut – Luka Cindrić smanjuje 10:9. Srbija i dalje sa igračem manje zbog isključenja Marsenića krajem prvog poluvremena.

Počinje drugo poluvreme. Srbija ima prvi napad. Promašaj na startu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA –  SRBIJA 10 : 8 HRVATSKA

Šut iz igre je 9/22 za Srbiju, 7/14 za Hrvatsku, što dovoljno govori o tome, koliko je Srbija promašaja imala u prvih 30 minuta. Da je Srbija realizovala veći broj šuteva, razlika je mogla biti i mnogo veća.

30. minut – Isključen i Marsenić, tako da će obe selekcije drugo poluvreme početi sa igračem manje. Hrvatska sa krila ne uspeva da smanji prednost.

29. minut – Treći napad za Srbiju nerealizovan. Tri puta naš tim nije uspeo da dođe do gola u jednom napadu. Na krilnim pozicijama veoma neefikasni.

Srbija će do kraja prvog poluvremena imati igrača više, Željko Musa zaradio isključenje.

28. minut – Cupara nastavlja da brani odlično u poslednjih nekoliko minuta, Hrvati ne mogu do gola već 6 minuta!

A ONDA MAJSTORIJA – POLETELA JE SRBIJA – 26. minut – CEPELIN SRBIJE – KUKIĆ I ĐURIĆ ZA +2 – 10:8!

Hrvati nešto slabiji u napadu u poslednja dva minuta. Srbija bolja u odbrani i za sada, na trenutke igra dobro i sjajno se drži protiv favorita.

24. minut – SRBIJA VODI! 9:8 za naš tim – strelac Mošić!

23. minut – Pešić sa crte Srbiji donosi izjednačenje – 8:8.

21. minut – Majstorija Hrvata, cepelin za 6:8. U narednom napadu, kontra za Srbiju. Hrvatska zaspala u odbrani. Vanja Ilić strelac za 7:8

Hrvati igraju odbranu sa pet u liniji i Duvnjakom koji igra na našim bekovima. Hrvati agresivni u odbrani i dalje.

A onda majstorija Zlatka Horvata sa linije od sedam metara. Rukometaš Zagreba lobovao je Cuparu za 6:7.

18. minut – EGAL, Srbija izjednačila – 6:6.

17. minut – Srbija postiže gol za 5:6

16. minut – Hrvati postižu gol posle četiri minuta – strelac Željko Musa sa 4:6.

NAPOKON GOL. 15. MINUT – PUŠICA STRELAC ZA 4:5

Dva zicera + sedmerac. Previše promašaja protiv Hrvatske. Interesantno, Hrvati bez gola 3 minuta.

14. minut – Promašen sedmerac!!

Srbija koristi igrača više, Vanja Ilić ušao u devet metara, napravljen faul nad njim i sedam metara za Srbiju. Kapiten Nemanja Ilić promašio, Šego upisao još jednu odbranu.

Srbija i dalje ne tako dobra u organizaciji napada. Hrvati agresivni na lopti, igraju odbranu 6-0 veoma agresivno, na ivici isključenja. Srbija u 14. minutu prvi put sa igračem više.

12. minut – Konačno gol za Srbiju, posle četiri minuta posta – 3:5, strelac Pušica.

11. minut – Nakon još jednog promašaja Srbije, Domagoj Duvnjak sam u kontri za 2:5.

Srbija i dalje bez dobre organizacije u napadu. Bogdan Radivojević je promašio dva zicera. Hrvatska odlična u odbrani. Šego već posle 10 minuta igre ima 6 odbrana.

9. minut – Bogdan Radivojević u kontri promašio za vođstvo, na drugoj strani Karačić kažnjava to i dovodi Hrvate do 3:2. U narednom napadu, Srbija bez golmana neuspešna, ali Stepančić koristi igrača više za brzih 4:2.

8. minut – Stepančič preko bloka skok-šutem postiže novi gol za Hrvatsku – 1:2.

Žuti karton zaradio je Željko Musa, a Radivojević sa desnog krila ponovo izjednačuje rezultat – 2:2

7. minut1:2 za Hrvatsku – gol Stepančić!

6. minut – Srbija napokon pogodila gol Šega – 1:1, strelac Zoran Nikolić.

4. minut – Pušica promašuje šut sa devet metara, ali Hrvati ne koriste polukontru. Ne prolazi “cepelin” Srbije. Radivojević je lepo pronašao Vanju Ilića, ali Šego brani – 0:1 za Hrvatsku, strelac Mandić.

1. minut – Hrvatska utakmicu počinje u sastavu: Šego, Duvnjak, Stepančić, Musa, Cindrić, Mandić, Horvat. Na drugoj strani, Srbija u sastavu: Cupara, Crnoglavac, Kukić, Pušica, V.Ilić, Marsenić, Radivojević.

Izvor: Objektiv