Džeko promašivao, pa doneo plasman u 1/8 finala: Tadićev Ajaks posle preokreta slavio u Turskoj (VIDEO)

Ale doneo pobedu Kopljanicima

Fudbaleri Intera savladali su ekipu Šahtjora rezultatom 2:0 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona.

Domaći igrači su silovito krenuli od starta utakmice i prvu šansu na utakmici imali su preko Barele u 12. minutu, ali Italijan nije iskoristio zicer priliku i poslao je loptu preko gola. Neroazuri su uspeli da dođu do gola, strelac je bio Perišić, ali je on poništen zbog ofsajda. Džeko je imao dve sjajne prilike, ali ostaje nejasno kako Inter u prvom poluvremenu nije došao do gola. To je moglo da im se obije o glavu, ali ih je spasao golman Handanović i bez golova se otišlo na pauzu između dva poluvremena.

Lautaro Martinez je doveo svoj tim vođstvo, ali je on poništen zbog faula.

Inter je došao konačno u vođstvo u 61. minutu preko Edina Džeka. Naleteo je na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu nemoćnog Trubina.

Isti igrač je duplirao vođstvo posle šest minuta udarcem glavom na centaršut Perišića.

Posle toga su uveli utakmicu u miran tok, ali to opuštanje im se umalo obilo u glavu. Šahtjor je imao fantastičnu priliku u 82. minutu, ali je udarac Dodoa završio na stativi, a lopta je posle toga plesala po gol liniji, ali su defanzivci Intera uspeli da otklone opasnost.

Neroauzuri su ovom pobedom obezbedili plasman 1/8 finala, dok je Šahtjor ostao zakucan na začelju tabele sa jednim osvojenim bodom i nemaju šanse da se domognu trećeg mesta, koje bi ih odvelo u Ligu Evrope.

Fudbaleri Ajaksa savladali su posle preokreta ekipu Bešiktaša rezultatom 2:1.

U izjednačenom prvom poluvremenu, gde su se ređale šanse na obe strane, domaći su prvi došli u prednost preko Gezala u 22. minutu iz penala i sa tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Ajaks je uspeo da izjednači u 54. minutu rezultat preko Alea, a isti igrač je doneo pobedu svom timu 15 minuta kasnije.

Treba napomenuti da je on ušao na poluvremenu i to se ispostavio kao sjajan potez Ten Haga.

Srpski reprezentativac i kapiten Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta.

Ajaks je obezbedio plasman u 1/8 finala Lige šampiona, dok je Bešiktaš definitivno završio sa evropskim takmičenjima za ovu sezonu.