Čelsi opet melje: Lester nemoćan protiv Plavaca na svom “King Paueru” (VIDEO)

Izabranici Tomasa Tuhela su se tako iskupili za kiks protiv Barnlija

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Lestera rezultatom 3:0, u okviru 12. kola Premijer lige.

Četa Tomasa Tuhela povela je preko Antonija Ridigera, koji se najbolje snašao u šesneastercu domaće ekipe, u 14. minutu. Nastavili su Plavci sa napadima i prednost je duplirao Ngolo Kante u 28. minutu, sjajnim pogotkom. Ovim rezultatom se otišlo na pauzu između dva poluvremena.

Čelsi je nastavio sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu, a nepreciznost Čilvela i Hadsona-Odoija, ispravio je Kristijan Pulišić u 71. minutu i tako je stavio tačku na ovaj duel.

Plavci su se tako iskupili za kiks protiv Barnlija u prethodnom kolu i zadržali su prvo mesto na tabeli.

U narednom kolu Lester dočekuje Votford, dok Čelsi u derbiju 13. kola dočekuje ekipu Mančester junajteda.