Magična akcija Reala i istorijski gol Benzeme u pobedi “kraljevskog” kluba (VIDEO)

Odlučujući trenutak desio se u 61. minutu

Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Šahtjora rezultatom 2:1, u okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona.

Utakmica je otvorena sjajnim šansama na obe strane. Prvo je zapretio domaćin preko Luke Modrića, ali se istakao Anatolij Trubin, dok je na drugoj strani stativa bila saveznik Tiba Kurtoe, posle šuta Alana Patrika. Kraljevski klub je poveo posle greške u odbrani gostujuće ekipe, a to je surovo kaznio Karim Benzema 14. minutu.

To je inače 1000. pogodak Reala u svim evropskim takmičenjima.

Šahtjor je mogao do izjednačenja u 32. minutu, ali Fernando nije bio precizan. Ipak nagrada za hrabru igru stigla je u 39. minutu, a strelac je bio isti igrač, koji je malo pre toga bio neprecizan, a sav posao u toj akciji je odradio Alan Patrik. Ovim rezultatom se otišlo na pauzu između dva poluvremena.

Odlučujući trenutak desio se u 61. minutu, a pobedu Realu doneo je Karim Benzema, posle predivne akcije njegovog tima, njemu je ostao lakši deo posla.

Kraljevići su mogli da povećaju prednost preko Vinisijusa i Benzeme, ali nisu bili precizni, dok su gosti najbliže izjednačenju bili preko Tarasa Stepanenka i Georgija Sudakova, ali je Kurtoa spasio svoj tim.

U narednom kolu Real gostuje svom dželatu Šerifu, dok Šahtjor ide na noge Interu u Milanu.