Derbi bez puno šansi: VAR u finišu spasio Juventus poraza u meču sa Interom! (VIDEO)

Ovo je bila jedna borbena i taktička utakmica

Fudbaleri Intera i Juventusa remizirali su u derbiju devetog kola Serije A rezultatom 1:1.

Izabranici Masimilijana Alegrija su bolje otvorili meč i već u sedmom minutu su imali dve sjajne prilike preko Alvara Morate i Aleksa Sandra, ali je golman Intera Samir Handanović uspeo nekako da interveniše. Neroazuri su došli vođstvo preko Edina Džeka u 17. minutu, a on ispratio odbitak posle sjajnog šuta Hakana Čalhanoglua, koji je završio na stativi.

Kada se činilo da će Inter odneti pobedu, VAR je javio sudiji Marijaniju da pogleda jednu situacija i ispostavilo se da je Denzel Damfris napravio penal nad Aleksom Sandrom na ivici šesneasterca.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Paulo Dibala i tako je spasio svoj tim poraza.

Prilikom dosuđenog penala, isključen je trener Intera Simone Inzagi zbog burne reakcije i prigovora kraj aut linije terena.

Ovo je bila jedna borbena i taktička utakmica bez mnogo šansi.

Inter u narednom kolu gostuje Empoliju, dok Juventus dočekuje Sasuolo.