Nula u Rimu uz isključenje “Posebnog”: Napoli može da žali za propuštenim prilikama (VIDEO)

Osimen je postigao gol na kraju, ali je on poništen zbog opravdanog ofsajda

Fudbaleri Rome remizirali su sa ekipom Napolija rezultatom 0:0 u devetom kolu Serije A.

Prvo poluvreme nije bilo toliko atraktivno za gledanje, a najbolju šansu je imao Tami Ejbraham, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvreme je odlično počela ekipa Napolija i u 60. minutu su propustili dve sjajne prilike. Prvo je Viktor Osimen pogodio stativu iz neposredne blizine, a na odbitak je naleteo Mario Rui i njegov udarac na prazan gol je izblokirao fantastičnim startom desni bek Rimljana Rik Karsdorp. Posle tri minuta Nigerijac je imao još jednu sjajnu šansu, ali je lopta posle njegovog udarca završila na prečki gola koji je branio Rui Patrisijo.

Najbolju šansu za domaćina u drugom poluvremenu imao je Đanluka Manćini, ali je njegov udarac posle centaršuta završio malo pored leve stative.

Osimen je postigao gol na kraju, ali je on poništen zbog opravdanog ofsajda.

Portugalac Žoze Murinjo imao je šta da prigovori glavnom sudiji i zbog toga je zaradio isključenje u 82. minutu.

Napoli u narednom kolu dočekuje Bolonju, dok Roma gostuje na Sardiniji ekipi Kaljarija.