Zvezda ostala bez celog plena u Danskoj: Crveno-beli ispustili pobedu, ali su došli do važnog boda!

Malo je nedostajalo da bude upisana i treća pobeda

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju ekipi Midtjilanda u okviru trećeg kola grupne faze Lige Evrope.

Od početka se videlo da će danski predstavnik stremiti ka golu Crvene zvezde, tako da Milanu Borjanu nimalo nije bilo lako.

Već u 4. minutu je Evander odličnim udarcem iz daljine pokušao da ugrozi mrežu srpskog šampiona, ali je bio neprecizan.

Najopasniju priliku za Zvezdu imao je Ben u 9. minutu meča, ali tu nije bilo previše problema za Olafsona.

Nakon velikog kiksa Gelora Kange u dodavanju, Isaksen je povukao kontru Midtjilanda, da bi potom šutirao iz dobre pozicije, ali je Borjan bio na mestu.

Nedugo zatim pretnja po gol Milana Borjana bili su prvo Sisto, a potom i Nikolas Dir. U svakom slučaju bilo je jasno da Zvezdi nedostaje kreacije u napadu.

Ponovo je u nastavku slično krenulo, Danci su napadali, ali se šampion Srbije izvanredno branio.

Ključan momenat utakmice dogodio se u 58. minutu kada je Mirko Ivanić, nakon dosta čudnog ubacivanja lopte pogodio mrežu Olafsona za prednost Crvene zvezde.

Pokušao je Viktor Lind već u 62. minutu da donese izjednačenje Dancima, ali je na sreću odbrane crveno-belih bio neprecizan.

Hladan tuš za izabranike Dejana Stankovića dogodio se u 78. minutu, kada je Nikolas Dir pogodio posle odbitka za izjednačenje.

Zvezda se posle primljenog pogotka probudila, čak je Ben pogodio stativu, ali nije bilo promene rezultata.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

SVA DEŠAVANJA SA MEČA PRATITE UZ “LAJV-BLOG”.

TOK MEČA:

90′ Kraj utakmice!

78′ GOOOOOOOOOL! Nikolas Dir je bio na pravom mestu u pravo vreme nakon odbitka i doneo je izjednačenje domaćinu.

74′ Midtjiland je dodao gas i pokušava da stigne do izjednačenja, ali im za sada ne ide.

62′ Dobru šansu za izjednačenje je imao Viktor Lind, ali je lopta završila pored stative.

57′ GOOOOOOOOOOL! Mirko Ivanić je iskoristio loše postavljanje defanzivaca Midtjilanda i pogodio je za vođstvo šampiona Srbije!

54′ Ponovo kao u prvom delu igre prilično mirno otvaranje obe ekipe u nastavku.

45′ Sudija je označio start drugog dela igre!

Drugo poluvreme:

45′ Kraj prvog poluvremena!

41′ Još jednu opasnu šansu je imao Sisto, ali je Borjan po ko zna koji put na ovom meču odbranio mrežu crveno-belih.

33′ Nikolas Dir je uspeo da pogodi stativu nakon duplog pasa, još jednom je sreća pogledala Zvezdu.

32′ Sisto je imao dobru priliku sa nakon prodora sa leve strane, ponovo je šampion Srbije spasio Milan Borjan.

29′ Definitivno najveća šansa za domaću ekipu na meču, Isaksen je šutirao, ali je ponovo Borjan bio na mestu.

20′ Opasnu priliku je imala ekipa Midtjilanda nakon ubačene lopte, pošto se ista odbila od Rodića, ali je Borjan sigurno reagovao.

9′ Pokušao je Ben izvan šesnaesterca da ugrozi Olafsona, ali je golman Danaca bio siguran.

4′ Dobar šut iz daljine je imao Evander za danskog predstavnika, ali je na sreću Milana Borjana bio neprecizan.

1′ Utakmica je počela!

Prvo poluvreme:

SASTAVI:

Midtjiland: Olafson – Dalsgor, Svjatčenko, Dir – Anderson, Kajuste, Envadike, Pulinjo, Evander – Isaksen, Sisto

Crvena zvezda: Borjan – Dragović, Sanogo, Degenek – Gobeljić, Kanga, Srnić, Rodić, Falko – Ben

SASTAVI: Stanković još jednom iznenadio postavom, ovih 11 igrača napada Midtjiland!