Atalanta ubedljiva u Empoliju: Raspucani Iličić doneo pobedu gostima, Mihi samo bod u Udinama (VIDEO)

Slovenac je mogao i do het-trika ali je promašio penal

Fudbaleri Atalante pobedili su ekipu Empolija u gostima u okviru 8. kola Serije A rezultatom 4:1.

Domaćina je otvorio Slovenac Josip Iličić sa pogocima u 11. i 26. minutu, a nadu da mogu do izjednačenja domaćinu je doneo Di Frančesko. Ipak na samom startu drugog poluvremena štoper domaćih Viti je postigao autogol i tako je olakšao Atalanti posao.

Pobedu je zapečatio Duvan Zapata pogotkom u 89. minutu. Iličić je mogao da dođe i do het-trika, ali je promašio penal u 68. minutu.

Fudbaleri Bolonje remizirali su protiv Udinezea, iako su većinu utakmice imali igrača više i prednost, ali ih je greška u odbrani koštala sva tri boda. Siniša Mihajlović može biti nezadovoljan zbog remija, jer nisu krunisali dobru igru, nisu iskoristili prednost igrača više i mogu da žale za izgubljena dva boda.